• DOLAR
  5,3119
  % 0,54
 • EURO
  6,0254
  % 0,47
 • ALTIN
  229,2715
  % 0,16
 • BIST
  102.415
  % 0,66
Oyuncak müzesi gibi ev

Oyuncak müzesi gibi ev

Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşamış 80 yaşındaki Erdem Erozan’ın, tüm duvarları 56 yıldır biriktirdiği oyuncak ve süs eşyalarıyla çizgili evi, oyuncak müzesini andırıyor.

HOBİ OLARAK BAŞLADI

İlçeye alt Süleymaniye Mahallesi’nde yalnız yaşadığı evinin duvarlarını oyuncak, resim, maket otomobil ve maskelerle donatan Erdem  Erozan, gençlik yıllarında hobi olarak başladığı tutkusundan vazgeçmedi.

Oyuncak müzesi gibi ev

OYUNCAKLARI TOPLADI

Erdem Erozan, 24 yaşından beri biriktirdiği sayısız oyuncak ve süsleme eşyasını sergilediği eviyle semt sakinlerinin de takdirini topladı. Erdem Erozan, 1962 yılında oyuncaklara karşı merak duymaya başladığını belirterek, gördüğü ilginç oyuncakları topladığını söyledi.

Oyuncak müzesi gibi ev

GİTTİĞİ YERLERDE OYUNCAK ALDI

Bir süre daha sonra bu alışkanlığının büyük bir arzu haline geldiğini aktaran Erdem Erozan, “Türkiye’de 60 il gezdim ve her gezdiğim yerde ne bulduysam aldım. Annem ve amcamdan kalan eşyalar derken evi görüp armağan getirenler de oldu. Evimden hiçbir malzemeyi satmam ama çok isteyen olursa takas yapıyorum” dedi.

Oyuncak müzesi gibi ev

“EVİNİ MÜZEYE ÇEVİRMİŞ”

Erdem Erozan’ın 15 yıllık komşusu Merdan Yapar, “Bir insanın bu kadar eşyayı bir araya getirmesi ömür alır. Gençlik çağlarında kalma bir hobi olduğu ve bu hobinin hala devam ettiğini öğrendim. Evini neredeyse müzeye çevirmiş. İsterim ki burayı cümbür cemaat görsün ve tanısın. Buranın koruma altına alınması lazım” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: