• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
ORC’nin Anketine Göre; İttifaka Kapıları Kapatan MHP, 17 İlde İpi Göğüslüyor

ORC’nin Anketine Göre; İttifaka Kapıları Kapatan MHP, 17 İlde İpi Göğüslüyor

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin geçen hafta gerçekleşen grup toplantısındaki açıklamasının arkasından AK Parti ile yerelde ittifakın sona ermesiyle birlikte, analizler de tekrar yapılmaya başlandı. Bir Takım anketçiler bu durumun AK Parti’ye yarayacağını açıklama ederken bazıları ise MHP ile ittifak olmadan girilecek bir yerel seçimde özellikle İstanbul ve Ankara’nın risk taşıdığını dile getiriyor.

BİR DEĞERLENDIRME DE ORC’NİN SAHİBİNDEN GELDİ

Yerel seçimlerle ilgili olarak ORC Araştırma Şirketi sahibi Mehmet Murat Pösteki’den de bir yorumlama geldi. İttifaksız lokal seçimin AK Parti’ye yarayacağı, MHP’ye yaramayacağı şeklindeki ifadeleri hayretler içerisinde takip ettiğini dile getiren Pösteki, elindeki sonuçlara kadar MHP’nin kazanmasının muhtemel olduğu iller ve AK Parti için tehlike taşıyan illeri değerlendirdi.

İşte Pösteki’nin sosyal ağ hesabından yaptığı değerlendirmeler;

– Son 1 haftadır, AK Parti ve MHP’nin lokal seçimlere ittifaksız şekilde girecek olmalarıyla alakalı yapılan yorumları, analizleri ve araştırma sonuçlarını gördükçe hayretler içerisinde kaldım.

“NASIL BİR FAYDADIR ANLAYAMADIM”

– Neymiş efendim, ittifaksiz lokal seçime girilmesi AK Parti’ye zarar vermiyormuş aksine daha faydalıymış vs… AK Parti’nin İstanbul ve Bursa’yı riske atması, ittifaksız girdiği seçimde Ankara, Denizli, Antalya ve Balıkesir’i kaybetmesi nasıl bir faydadır anlayamadım.

“MHP AÇISINDAN TEHLIKELI OLAN TEK YER MANİSA”

– Keza diyorlar fakat, MHP mevcut belediyelerini kaybediyor. Elimdeki araştırma sonuçlarına kadar MHP, Bartın, Karabük, Isparta ve Osmaniye’yi yüzde 50’nin üzerinde bir oyla, Adana ve Mersin’i ise saygın bir oyla baştan kazanıyor. MHP açısından tehlikeli olan tek yer Manisa…

MHP, 11 İLDE BİRİNCİ DURUMDA

– Bunun ötesinde MHP; Tokat, Çankırı, Afyon, Kütahya, Düzce, Kırıkkale, Niğde, Kastamonu, Aksaray, Uşak ve Zonguldak gibi illerde potensiyel adaylarıyla şu lahza 1. durumda.

“İSTANBUL VE ANKARA ÇOK MANÂLI FAZLA”

– Velhasıl, MHP ile ittifak yapmadan yerel seçime girmesi AK Parti’ye menfaat mayda sağlamıyor, her şey bir kenara İstanbul ve Ankara çok kayda değer çok.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: