Oktay açıkladı: 2 milyon 784 bin başvuru yapıldı

Oktay açıkladı: 2 milyon 784 bin başvuru yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle eskiden “Genel Sekreterlik” şeklinde teşkilatlanan “Cumhurbaşkanlığı yönetimle ilgili teşkilatı”nın, “Idari İşler Başkanlığı” olarak değiştirildiğini açıklayan Oktay, şunları söyledi:

“Idari İşler Başkanlığı, Başbakanlıktan devralınan bazı görevlerle, yeni sistemle kurulan birimlerin etkili ve bereketli bir şekilde görevlerini yerine getirmesini temin etmek üzere yeniden yapılandırılmıştır. Bu yapılandırma zarfında Cumhurbaşkanlığı Irtibat Merkezi (CİMER) ile Başbakanlık Irtibat Merkezi (BİMER) 10 Temmuz 2018 tarihinde CİMER adıyla tek bir çatı aşağı hizmet vermeye başlamıştır.

Bu çerçevede 1 Ocak-18 Ekim 2018 tarihleri arasında CİMER ve BİMER’e toplamda 2 milyon 784 bin 220 tatbik ulaşmıştır. Laf konusu başvurularla ilgili olarak toplam 2 milyon 433 bin 628 sevk ve cevaplama işlemi yapılmıştır. İnternet üzerinden alınan 547 bin 523 başvuru formu ise vatandaşların talebine binaen CİMER otomasyon sistemi üzerinden ilk elden ilgili kurumlara sevk edilmiştir.”

Oktay, Türkiye’nin en büyük kütüphanesi olarak faaliyet gösterecek “Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi”ne yönelik çalışmaların da devam ettiğini vurgulayarak, “Kütüphane koleksiyonunda şu anda 1 milyon 392 bin 815 adet yayınlama bulunmaktadır ve bu rakam her geçen gün artmaktadır. Yayınların büyük bir kısmı tayin ve bağış yolu ile sağlanmaktadır. Birçok uluslararası kütüphanenin bağış politikaları incelenerek, yeni kütüphanenin bağış politikası oluşturulmuştur.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: