• DOLAR
  5,2788
  % -0,00
 • EURO
  5,9724
  % 0,13
 • ALTIN
  224,6513
  % 0,22
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Öğretmenin internet üzerinden İngilizce öğretme formülü

Öğretmenin internet üzerinden İngilizce öğretme formülü

Eskişehir’de Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Kardeşler Ortaokulunda İngilizce öğretmenliği yapan Davut Atış, öğrencilerinin daha kolay yabancı dil öğrenmelerini sağlayabilmek için Avrupa ülkelerinde yaşamış öğrencilerle kendi öğrencilerini internet üzerinden karşılıklı sohbet ettiriyor.

İNGİLİZCE ÖĞRENMEK DAHA BASIT OLDU

Üniversite Öğrencilerinin Hareketliliği İçin Avrupa Bölgesi Eylem Tasarısı (ERASMUS) bünyesindeki eTwinning platformunda Kardeşler Ortaokulu öğrencileri için hazırladığı Kültür aktarımı projesi ile İngilizce öğrenimini daha kolay ayla getiren Davut Atış’ın hedefi, çocukların lise eğitimine başlamadan yabancı dillerini en iyi seviyeye getirmek.

Öğretmenin internet üzerinden İngilizce öğretme formülü

İNTERNET ÜZERINDE KÜLTÜR AKTARIMI

Davut Atış, internet üzerinden Kültür aktarımı projesi zarfında İtalya, Slovakya, Polonya, Romanya, Yunanistan gibi ülkelerde ortaokul öğrencileriyle kendi öğrencilerini canlı internet yayınında bir araya getirerek, dört duvar arasından çıkarıyor.

MAKSAT İNGİLİZCE ÖĞRENMEYİ KOLAYLAŞTIRMAK

Bugüne değin eTwinning platformunda kişisel olarak oluşturduğu projelerin üçünden Avrupa Kalite Ödülü, birinden ise Ulusal Kalite Ödülü bölge Davut Atış, gelecek nesillerin yabancı dil öğrenmesini kolaylaştırmak namına proje üretmeye devam ediyor.

“MEKTUP ARKADAŞLIKLARI YAPIYORUZ”

Davut Atış, bambaşka ülkelerle eşleşerek ilk kez öğrencilerin birbirlerini tanımasını sağladıklarını aktararak, “Tanışma sohbetleri dediğimiz bir başlangıç çalışmamız var. Daha sonrasında mektup arkadaşlıkları başlıyor. Hem elektronik ortamda hem de eski usulle mektup gönderiyorlar. Öğrenciler kendi kültürlerini anlatan sunumlar hazırlıyor ve birbirlerine aktarıyorlar. Bu esnada yapılan tüm diyaloglar akılda kalıyor” dedi.

Öğretmenin internet üzerinden İngilizce öğretme formülü

“ÖĞRENCİLERİM FAZLA MUTLU”

Canlı sohbet derslerinde öğrencilerin mutluluğunu gözlerinden okuduğunu gösteren Davut Atış, “Çocuklarım fazla mutlu oluyor. Yeni bir arkadaş ediniyorlar ama bu dost kilometrelerce uzak olan biri. Bazen birlikte belirledikleri bir şarkıyı söylüyorlar. Bazen birbirlerine akrostiş şiirler yazıyorlar. Bu faaliyetler sayesinde de İngilizce öğrenmek basit ayla geliyor” diye konuştu.

Öğretmenin internet üzerinden İngilizce öğretme formülü

“KATKI SUNABİLİYORSAK NE MUTLU”

Romanya’da İngilizce öğretmenliği yapan Camelia Petrescu da projede yer almaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Öğrencilerin yüzündeki mutluluğu, birbirleriyle dost olduğunu bakmak çok güzel. İngilizce öğrenimine bir katkı maddesi sağlayabiliyorsam ne mutlu. Birbirimize kültür kolileri gönderiyoruz. Bu sayede ufak hediyeleşmeler, ortak öğrenmenin, paylaşmanın güzelliğini yaşıyoruz. Bu projeyi eTwinning kapsamında hazırlayan ve geliştiren Davut öğretmenimize öğrencilerim ve kendim namına teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Öğretmenin internet üzerinden İngilizce öğretme formülü

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: