• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Öğrenci Dekanlığı’ ile sorunlar çözülecek

‘Öğrenci Dekanlığı’ ile sorunlar çözülecek

Modern üniversitelerin, en kayda değer akademik rehabilitasyon unsurlarından biri olan ‘Öğrenci Dekanlıkları’ konusunda, adım atan Girne Amerikan Üniversitesi; Tüm öğrencilerine çağrıda bulunarak, üniversite hayatını olumsuz etkileyen akademik veya özel sorunlara rağmen “beraberlik” mesajı verdi.

Üniversite ile öğrenci arasındaki köprü; öğrenci dekanlığı

Öğrenci Dekanlığı’na atanan Doç. Dr. Feriha Dikmen Deliceırmak, bir açıklamada bulunarak; Üniversitenin rehabilitasyon amaçlı öteki girişimlerinin yanına, ‘Öğrenci Dekanlığı’nın; ‘bir varlık’ olarak öğrenciye tamamen odaklı ve yeni bir akademik bölüm olduğunun üzerinde durdu. Doç. Dr. Deliceırmak; Öğrenci Dekanlığı olarak amaçlarının, ‘üniversite deneyiminin’ daha şen bir şekilde, başarılı ve sorunsuz geçmesine yardım etmek olduğunu açıklama etti.
Dekanlığın, rektörlüğe aracısız bağlı ve öğrenciler ile üniversite yönetimi arasında ‘köprü’ vazifesi görebilen bir birim olduğunun altını çizen Doç. Dr. Deliceırmak; “Dekanlığımız, gizlilik prensibi ile çalışacak ve mahremiyet duygularını özenle önemseyecektir. Öğrencilerimiz, hiç tereddüt etmeden; Özel, akademik ya da idari bütün sorunlarını, her konudaki dilek, özlem ve önerilerini, ‘Öğrenci Dekanlığı’ ile paylaşabilirler” dedi.

“Çözüm odaklı bir yaklaşım olacak”

GAÜ Öğrenci Dekanlığı’nın asıl refleksinin; ‘dinlemek’ olacağını dile getiren Deliceırmak; Öğrenci açısından, özel ve akademik sorunların paylaşılmasının, ‘karşınızdaki muhatabın samimiyeti ve içtenliği’ ile ilişkili olacağını söyleyen Doç. Dr. Deliceırmak; “Öğrencilerin, üniversite yaşamına ilişkin sorunlarının ortaya çıkması halinde; Sorunlarını dinleyerek, ilgili yönetimsel ve akademik birimler ile iş birliği içinde, sorunlara çözüm arayacağız. Bu sorunlar karşı, akademik ve yönetimsel birimler arasındaki koordinasyonu sağlayacağız. Kampüs yaşamına ilişkin akademik, sosyal ve yönetimle ilgili başvurularını değerlendirip, yönlendireceğiz” ifadelerini kullandı.
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: