• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
O siyah önlüğü anlattı

O siyah önlüğü anlattı

ULUSAL Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Selçuk, eğitim hayatında annesinin yerinin önemli olduğunu, 2 sene önce ölüm eden annesini hala yanında hissettiğini söyledi. “Annemin eğitim hayatımla ilgisi fazla manâlı. Onun bir uçtan bir uca okudum, diyebilirim. Doğduğum köyde ilkokul birinci sınıfa 5 yaş 2 aylıkken başladım. Ailem Ankara’ya göçmüştü, ben de babaannemin yanında köyde kaldım” diyen Bakan Selçuk o yılları şöyle anlattı: “Toplam 17 gün gitmişim okula peşinde de kaçmışım. Ankara’da ikinci sınıfa devam ettim. Köyden geldiğim için sınıfta yokmuşum gibi sözde. Ağabeyimden ablama, ablamdan da bana geçen siyah bir önlük var. Annem iki cepten birini atmış bir cebi de ters çevirip ortaya dikmiş. 700 öğrencinin içinde cebi ortada olan tek öğrenci benim.”

HAYALİM TIR ŞOFÖRÜ OLMAKTI

Lise döneminde 2 ay değin okuldan kaçtığını, bunun üstüne babası “Okumayıp benim gibi dolmuş şoförü mü olacaksın?” diyerek kendisini dövünce “Hayır, ben TIR şoförü olacağım” dediğini gösteren Selçuk, “Lisede bir sene sınıfta kaldım. Sonradan Ankara Üniversitesi’nde Eğitim Bilimleri Fakültesi’ne devam ettim. Benim hayalimde nikelajlı büyük bir TIR’da, TIR şoförü edinmek vardı” dedi. Bakan Selçuk dün katıldığı Tvnet’teki Ayşe Böhürler ile Türk Kahvesi programında eğitimle ilgili şu mesajları verdi:

class=’cf’>

MEVCUT durumda çocuklar 15-16 ders alıyor ortaöğretimde. Bu, çocuğu tümüyle felç ediyor. Hiçbir şeyle ilgilenemez ayla geliyor.
Bunu yarıya yakın azaltacağız. 7-8 derse indirerek, çocuğu tanıdıktan sonra nereye gitmek istiyorsa artık
orada derinleşsin
istiyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: