• DOLAR
  5,3119
  % 0,54
 • EURO
  6,0254
  % 0,47
 • ALTIN
  229,2715
  % 0,16
 • BIST
  102.415
  % 0,66
Numan Kurtulmuş’a Kaşıkçı Sorusu: Türkiye, Suudi Arabistan’a Yaptırım Uygular mı?

Numan Kurtulmuş’a Kaşıkçı Sorusu: Türkiye, Suudi Arabistan’a Yaptırım Uygular mı?

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk ekranlarında konuk olduğu programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Suudi Arabistan’ın konsoloslukta öldürüldüğünü kabul ettiği gazeteci Cemal Kaşıkçı olayını yorumlayan Kurtulmuş “Türkiye Suudi Arabistan’a yaptırım uygular mı?” sorusuna da yanıt verdi.

Kurtulmuş, bu soruya “Bu konuşulanlar gerçekte ispatlanırsa Suudi Arabistan’ın yalnızca Türkiye ile ilişkileri yok dünyanın bütün demokratik ülkeleri ile olan ilişkileri sarsılır” şeklinde cevap verdi.

İşte Kurtulmuş’un Kaşıkçı olayıyla ilgili açıklamaları;

Meselenin geneline baktığınız vakit 2018 yılında dünyanın büyük metropollerinden birisinde ve bir ülkenin konsolosluğunda dünyaca aşina bir gazeteci içeri giriyor ve dışarı çıkamıyor.

“MESELENİN ÜSTÜNÜN ÖRTÜLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Olay fazla sıcak olduğu için belki pozitif haberdar değiliz lakin, gerçekten hepimizin kanını donduran insanlığın bittiği ürkütücü dehşet bir olaydır. Türkiye olarak bir defa kestirmeden şunu bildirmek isteriz, yani hiçbir şekilde bu meselenin üstünün örtülmesine müsaade etmeyeceğiz. acilen sürekli devlete ait bir soruşturma var.

“İNŞALLAH MESELENİN HAKİKATİ ORTAYA ÇIKAR”

Yan resmi makamlar ortaya meydana çıkan bilgi ve bulgular kesinleştikten sonra yorumlama yapma durumundalar. Fakat Türkiye bu işin üzerinin örtülmesine katiyen müsaade etmeyecek. Meselenin aslı neyse onun ortaya çıkması için çaba sarf edecek. İnşallah en kısa zamanda meselenin hakikati ortaya çıkar.

“EĞER OLAY KAMUOYUNA YANSIDIĞI GİBİYSE…”

En kuvvet durum da bu şart. Yani ne olduğu hakkında yoğun şüpheler var. Lakin bilgiler ve bulgularla desteklenmiş muhakkak bir sonuca dönüştürülmüş yok. Ve burada işte diyelim eğer gerekten olay dünya kamuoyuna yansıdığı gibiyse. Suudi Arabistan’dan bir tim geldi, onun içinde iki üç tane adam bunu katletti gitti, diyerek de hiçbir şekilde bu işin üstünü örtmek Suudi Arabistanlıların yapacağı bir şart değildir.

Yani konsoloslukta işlenen bir suç bir devletin konsolosluğunda işlenen bir suç üst düzey yetkililerin haberi olmadan işlenemez. Eğer bu kabahat gerçekte böyleyse deliller bu sonuca götürürse ortada fazla korkunç bir netice olacaktır. Ve bunun aslında çok önemli yasal sonuçlarının olması lüzumlu.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: