• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
New York, Suudi kardeşlerin gizemli ölümünü çözmeye çalışıyor

New York, Suudi kardeşlerin gizemli ölümünü çözmeye çalışıyor

New York polisinin kimliklerini Tala Farea (16) ve Rotana Farea (22) olarak saptadığı iki kız kardeş hakkında iki ay önce kayıp başvurusu yapıldığı kaydedildi. Adli tıp, cesetlerin 24 Ekim’de yoldan geçen biri kadar bulunduğunda henüz çürümediğini, dolayısıyla ölümlerinin üzerinden çok süre geçmemiş olması gerektiğini belirtti.

Sputnik’te bulunan habere kadar vefat nedenlerini az önce belirleyemeyen adli tıp, birlikte intihar ettikleri tezinden, suya atladıklarında oluşması gereken travma izlerinin bulunmaması sebebiyle vazgeçti. Geriye Doğru en kuvvetli olanak olarak çifte ceza kaldı.

“Ölmeden önce iltica talebinde bulundular”

New York Times gazetesi, polise dayanarak, Virginia eyaletinde yaşayan kız kardeşlerin belirli bir niçin göstermeksizin iltica talebinde bulunduğunu yazdı. Habere kadar kızların annesi, cesetlerin bulunmasından bir gün önce Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçiliği’nden telefon aldığını belirtti. Elçilik yetkilileri, anneye, kızlarının iltica başvurusunda bulunmaları yüzünden ABD’yi terk etmeleri gerektiğini söyledi.

​Bu haber üstüne Suudi Arabistan’ın New York Başkonsolosluğu, iki kız kardeşin öğrenci oldukları, Washington’da okuyan erkek kardeşlerine eşlik ettikleri, Fairfax/Virginia’daki George Mason Üniversitesi’ne yazılan Rotana Farea’nın baharda okuldan ayrıldığı ve New York’a taşınmış olabileceği bilgisini paylaştı. 

‘Yanlış haberleri’ durdurmak nedeniyle konuyu peşine düşüp takip etmesi için bir avukat tuttuğunu duyuran Suudi Başkonsolosluğu, bu baskı zamanlarda kızların ailesine yardım ve yardım önerge ettiklerini açıklamaya ekledi.  

Kızların pasaport için çekilmişe eş, başörtülü halde fotoğraflarını yayımlayan New York polisi, dedektiflerini iki kardeşin izlerini sürüp geçmişlerine dair ipuçlarına gelmek üzere 225 km mesafedeki Fairfax’a yolladı. New York Polis Teşkilatı Başdedektifi Dermot Shea, “O iki kız için adaleti temin etmek adına elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

 

 

 

 

 

 

öne çıkan haberler

Yüzlerce kedisi var

14 saatte pişiyor

Futbol hayatı tehlikede

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: