• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Nevşehir’de aileler çocukları için etüt merkezi kurdu

Nevşehir’de aileler çocukları için etüt merkezi kurdu

“Bir çocuk değişir, dünya değişir” sloganıyla yola çıkan site sakinleri, binadaki abes bir dairede kütüphane ve etüt salonu oluşturdu.

Okuldan çıkan çocuklar, gönüllü anneler ve site yöneticisi Ahmet Turgut nezaretinde bu salonda ders çalışıp, kitap okuyor.

Yaklaşık 30 çocuğun faydalandığı uygulama, salondaki etkinliklerin ardından hava kararıncaya dek binaların yandaki anlamsız alanda oyun saatiyle devam ediyor.

SOSYALLEŞİYORLAR

Site yöneticisi Ahmet Turgut, ailelerin talebiyle, sitede ikamet eden bütün çocukların birlikte vakit geçirmelerini, konut ortamında bilgisayar odaklı yaşamın dışına çıkıp sosyalleşmelerini sağlamak nedeniyle böyle bir dilekçe başlattıklarını belirtti.

Nevşehir'de aileler çocukları için etüt merkezi kurdu

SEMİNER DÜZENLİYORLAR

Salonda çocuklara kitap okuma, görev yapma ve film izleme saatleri düzenlediklerini anlatan Ahmet Turgut, ara sıra da polis ve rehber öğretmenler ziyafet ederek madde bağımlılığı ve boş vakitleri değer biçme konusunda seminer organize ettiklerini kaydetti.

Nevşehir'de aileler çocukları için etüt merkezi kurdu

VAKİTLERİNİ DÜZENLI KULLANIYORLAR

Tatbik dahilinde gönüllü olarak koruyucu analık yapan site sakinlerinden Serap Hanyeli ise çocuğunun daha önce okuldan gelip oyun için dışarı çıktığında kontrolünün mümkün olmadığını ancak bu projeyle vaktini nasıl değerlendirdiğini bana kalırsa gözlemleyebildiğini ifade etti.

Nevşehir'de aileler çocukları için etüt merkezi kurdu

“ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZDİR”

Serap Hanyeli, “Çocuklarımız haricen başıboş oynuyorlardı, ilgisizlerdi. Bu konuda avarelik hissettik. Geçen yıl projemizi ‘bir çocuk değişir dünya değişir’ sloganıyla başlattık. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, onlara yatırım yapıyoruz. Sitemiz içindeki tüm çocuklar buradan faydalanabiliyor. Bu projenin gelişmesini isteriz. Çünkü bütün çocuklar bizim geleceğimiz” diye konuştu.

Nevşehir'de aileler çocukları için etüt merkezi kurdu

ÖĞRENCİLER HOŞNUT

Öğrencilerden Ömer Baykaplan da atama aşamasında arkadaşlarıyla yardımlaştığını, vaktini verimli kullanmaya başladığını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: