• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Netanyahu’nun ‘Katiller Bize Vaaz Veremez’ Açıklamasına İbrahim Kalın’dan Yanıt: Dikkat Dağıtmaya Çalışıyor

Netanyahu’nun ‘Katiller Bize Vaaz Veremez’ Açıklamasına İbrahim Kalın’dan Yanıt: Dikkat Dağıtmaya Çalışıyor

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yere yıktığın düşmanını tekmeleme, sen İsrail’deki Yahudi değilsin.” sözlerine “Köylerinde kadınları ve çocukları katleden Erdoğan, İsrail’e vaaz vermesin.” diye cevap verdi. Netanyahu’nun açıklamasına tepki gösteren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Ülkesinde soruşturmalarla başı belada olan Netanyahu dikkatleri dağıtmaya çalışıyor ama nafile”diye cevap verdi.

‘ERDOĞAN’I SUSTURAMAZLAR’

Kalın, Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İsrail BB Netanyahu, CB’mız Erdoğan’ın hakikatleri haykırmasından yine çok rahatsız olmuş. Ülkesinde soruşturmalarla başı belada olan Netanyahu dikkatleri dağıtmaya çalışıyor ama nafile. İsrail’in işgal ve zulüm politikalarını hiçbir şekilde örtbas edemez, CB’mızı susturamazlar.”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın

ÇELİK: RAHATSIZ OLMAYA DEVAM EDECEK

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Türk ordusu ve güvenlik güçlerinin, kadın-çocuk ayrımı gözetmeksizin sivil vatandaşlarımıza ve Suriyeli mazlumlara yönelik terör eylemleri gerçekleştiren PKK hedeflerine yönelik düzenlediği operasyonların Netenyahu’yu rahatsız etmesi manidardır. Netenyahu, Cumhurbaşkanımızın insanlık adına, mazlumlar adına yaptığı uyarılarından çok rahatsız olmuş. Rahatsız olmaya devam edecek, çünkü gerçekler susmayacak. Şunu unutmasın, Cumhurbaşkanımız her cümlesiyle mazlumlara umut olmaya, zalimleri rahatsız etmeye devam edecek. Cumhurbaşkanımız ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti, İsrail’in mazlum Filistin halkına yönelik haksız eylemlerini ve uluslararası hukuku ihlal eden uygulamalarını her meşru zeminde dile getirmeye, mazlum Filistin halkının sözcüsü olmaya devam edecektir.”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik

“ÇOCUK KATİLİ İSRAİL’E VAAZ VERMESİN”

Netanyahu, Erdoğan’ı hedef aldığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Kuzey Kıbrıs’ın işgalcisi, ordusu Türkiye’nin içindeki ve dışındaki Kürt köylerinde kadınları ve çocukları katleden Erdoğan İsrail’e vaaz vermesin.”

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu

“SEN İSRAİL’DEKİ YAHUDİ DEĞİLSİN”

Erdoğan TÜGVA 3. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında, “Ahlakı güzel insan her yer yaşta güzeldir. Sözlerin tatlı, tavırların zarif olsun. Yere yıktığın düşmanını tekmeleme, sen İsrail’deki Yahudi değilsin. Zira onlar yere devirdikleri bırak erkeği, kadını, çocuğu bile tekmelerler. Biz Müslümana ne yakışır? Alicenaplık yakışır. Biz mağdur, mazlum durumunda olana tekmeyi atmayız. Karşımızda ‘Yiğitsen dik olarak gel, haddini bildirelim’ deriz.” demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan'ın Erdoğan’ın “Sen İsrail’deki Yahudi Değilsin” Sözlerine Netanyahu’dan Küstah Cevap: Çocuk Katleden Bize Vaaz Vermesin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: