• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Necmettin Erbakan’ın Oğlu Fatih Erbakan, ‘Yeniden Refah Partisi’ni Kurmak İçin Kolları Sıvadı

Necmettin Erbakan’ın Oğlu Fatih Erbakan, ‘Yeniden Refah Partisi’ni Kurmak İçin Kolları Sıvadı

Ulusal Gösterme lideri merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan, yeni parti çalışmaları için çalışmalarını sürdürüyor. Milli Görüş’ün kalesi durumundaki Konya’da temaslarını hızlandıran oğlu Erbakan’ın Saadet Partisi ile irtibatta olduğu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile oluşturacağı kritik görüşmede netlik kazanacak. Erbakan’ın Saadet’e dönmemesi durumunda ‘Yeniden Rahatlık Partisi’ isimli bir parti kuracağı öğrenildi.

AK PARTİ VE HAS PARTİ’DEN SONRA ÜÇÜNCÜ PARTİ OLACAK

Milli Görüş temsilcisi Saadet Partisi’nden, AK Parti ve HAS Parti’den sonradan yeni bir parti daha doğuyor. Fakat kurulması planlanan partinin, Anayasa Mahkemesi sürecini de tamamlaması gerekiyor.

PARTİNİN LOGOSU HAZIRLANDI

Fatih Erbakan’ın öncülük ettiği ve siyasi teşkilat yapılanmasını tamamlayan partinin adının ‘Yeniden Rahatlık Partisi’ olması amaçlanıyor. Parti için başak tanelerinden oluşan bir logo ile hazırlıklarını tamamladığı öğrenildi.

2 KASIM’DA DÜĞMEYE BASIYOR

Erbakan, 2 Kasım cuma günü Hacı Bayram-ı Veli Camii’nden yola çıkarak, İçişleri Bakanlığına partinin kuruluşu için başvuruda bulunmayı planlıyor.

KARAMOLLAOĞLU, ERBAKAN’I SAADET PARTİSİ’NE DAVET ETTİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun uzun süredir teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren Fatih Erbakan’ı her yerde Saadet Partisi’ne ağirlama ettiği öğrenildi. Karamollaoğlu ve Erbakan’ın bir araya gelmeden önce bir röportaj trafiği olduğu ve bazı taleplerin kabul edildiği öğrenildi. İkilinin görüşmede yeniden iki taraflı olarak taleplerini ileteceği öğrenildi.Esas Karamollaoğlu’nun, Erbakan’ın partiye dönüşü kabul etmesi halinde ortak kanaatle tercih kararı alacağı konuşuluyor. Hem Erbakan’ın da parti binasında yer alan haczi kaldırması bekleniyor.

YENİ PARTİNİN OMURGASI NECMETTİN ERBAKAN VAKFI’NDAN KURULACAK

Fatih Erbakan’ın kurmayı amaçladığı partide Necmettin Erbakan Vakfı yöneticilerinin olacağı kaydedildi. Parti’nin kurucular kurulunda çoğunlukla, vakıf il ve alan başkanları yer alıyor.

FATİH ERBAKAN KİMDİR?

1 Ocak 1979 doğumlu Muhammed Ali Fatih Erbakan, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın oğlu.

Fatih Erbakan, ortaokul öğrenimini Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda lise öğrenimini ise Ankara Ayrancı Lisesi’nde tamamladı. Sonra Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek lisans için İngiltere’ye gitti oysa annesi Nermin Erbakan’ın vefatı dolayısıyla dönmek zorunda kaldı. Lisans öğrenimini aldığı Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Benzer üniversitede yönetim ve organizasyon dalında doktorasını tamamlayarak “hekim” ünvanı aldı.

Saadet Partisi Genel Idare Kurulu üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı olarak Saadet Partisi’nde görevini 2014 yılında yapılan 5. Herzamanki Kongreye değin sürdürdü. Kongrede namzet olan Erbakan’ın yerine her tarafta Mustafa Kamalak seçildi. 14 Haziran 2013 tarihinde kurulan Necmettin Erbakan Vakfı’nın birincil genel başkanı seçildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: