• DOLAR
  5,3302
  % 0,22
 • EURO
  6,0486
  % 0,13
 • ALTIN
  226,8509
  % -0,00
 • BIST
  103.329
  % 0,81
Nakkaştepe terası millet bahçesi olacak

Nakkaştepe terası millet bahçesi olacak

Son rötuşları yapılan Nakkaştepe Irk Bahçesi’nin kapılarını ilk kez Özgürlük’e açan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, arazinin sadece Üsküdar’ın değil, İstanbul’un en kıymetli arazilerinden biri olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Anadolu Yakası’nın Ahali Bahçesi’ni İstanbul’un bakış balkonunda yapıyoruz. Üsküdarlılar ve İstanbulluların bu doğaüstü Boğaz ve İstanbul manzarası eşliğinde çoluk çocuk ailece hoş ve neşelendirici anlar geçirmesini diliyoruz. Nakkaştepe Halk Müziği Bahçesi yalnızca Üsküdar yok İstanbul’un diğer semtlerinden gelen vatandaşlarımızın da nefes alacağı, kendilerini mutlu hissedecekleri bir mesire alanı olacak. Halk Müziği Bahçesi’nde ayrıca mevcut, metruk haldeki spor salonunu bakım yapmak suretiyle, hiçbir yeni yapılaşmaya gitmeden vatandaşlarımızın kullanımına sunuyoruz.

Nakkaştepe terası millet bahçesi olacak

class=’cf’>

VAKIFLAR’DAN 29 YILLIĞINA KİRALIK

Mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait olan bu arazide daha önce askeriye vardı. Askeriye çıkınca derhal Vakıflar’dan 29 yıllığına kiralayıp projelendirdik. Hiç ağaç kesmeden bakımlarını yaptık, temizledik. Kullandığımız malzeme tamamen ahşap. Hiç beton kullanmadık. Bu bir İstanbul projesi. İstanbul’un kalbinde, Boğaz’ın en hoş manzarasında Üsküdarlı hemşehrilerimize, seyir terasımızda heybetli Boğaz manzaralı güzel bir ahali bahçesi kazandırıyoruz. 250 adet piknik masamız var. Benzer anda 2 bin 500 birey buradan istifade edebilir. En güzel Boğaz fotoğraflarını çekebilir.

Nakkaştepe terası millet bahçesi olacak

Üsküdar’ı güzelleştirmek ve yeşil bölge miktarını arttırmak namına 46 yeni park yapıp, 65 parkı yeniledik. Hemşerilerimize binlerce meyve fidanı dağıttık. Birey başına düşen yeşil bölge miktarı 4.8 metrekareden 9.5 metrekareye çıkarıldı. 2019’daki projelerle bu oranı 10 metrekareye çıkarmayı planlıyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: