• DOLAR
  5,3119
  % 0,54
 • EURO
  6,0254
  % 0,47
 • ALTIN
  229,2715
  % 0,16
 • BIST
  102.415
  % 0,66
Mustafa Destici: Bize Yumruk Atacak Adam, Alnının Ortasına Mermiyi Yer

Mustafa Destici: Bize Yumruk Atacak Adam, Alnının Ortasına Mermiyi Yer

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kurucu Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili Kahramanmaraş’taki duruşmada yumruk yediği iddialarını yanıtladı. Destici, “Değil mahkemeden kovulmuşuz, değil yumruk yemişiz. Bize yumruk atacak adam alnının ortasına mermiyi yer. Kimin haddinedir bize yumruk atmak. BBP Genel Başkanına kim yumruk atabilir” dedi.

DESTİCİ, TÜRK EĞİTİM SEN GENEL BAŞKANI’NI KABUL ETTİ

BBP Lideri Mustafa Destici, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Ceylan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Destici ve Ceylan, Danıştay 8’inci Dairesi’nin ‘Öğrenci Andı’ kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Destici’nin eğitimin ve çalışanın yanına durduğunu söyleyen Ceylan, “Bundan sonra da her ihtiyaç olduğunda yanımızda olacağından hiç şüphemiz yoktur” dedi.

DESTİCİ, ‘YUMRUK YEDİ’ İDDİALARINI YALANLADI

Mustafa Destici, sonradan, merhum BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili Kahramanmaraş’ta dün görülen duruşmada yaşananlar konusunda açıklamalarda bulundu. Davada takipsizlik kararları verildiğinde tepki göstermeyen kesin çevrelerin takipsizlik kararlarının kaldırılıp, soruşturmaların tekrar başlamasıyla bütün dosyaların birleştirilmesi ve dava açılması sürecinde tepki, kaşıma ve provokasyon yaptığını söyleyen Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

“BİZE YUMRUK ATACAK ADAM ALNININ ORTASINA MERMİYİ YER”

“Bunun araştırılması lazım. Biz bunun nereden kaynaklandığını biliyoruz. Kimlerin bu hadiseyi kışkırttığını ve meseleyi bu noktaya getirdiğini biliyoruz. İyi niyetlerin nasıl istismar edildiğini biliyoruz. Bizim referandumdaki ‘Evet’ kararımız, ondan sonradan başlayan işlem, seçimlerde AK Parti ile tercih işbirliğimiz ve Cumhur İttifakı içinde yer almamız da birilerini rahatsız etti. Şahsımdan başlayarak partimizi itibarsızlaştırma hareketlerine başladılar. Bu haberlerin nereden servis edildiğini biliyoruz. Duruşma salonunun içerisinde önceden tezgahlanmış, cep telefonları ile çekilmiş ve kurgulanmış, bir malum haber sitesiyle anlaşılmış, ardından utanmazca, hayasızca, ahlaksızca büyük bir kötüleme atılıyor. Değil mahkemeden kovulmuşuz, yok yumruk yemişiz. Bize yumruk atacak adam alnının ortasına mermiyi yer. Kimin haddinedir bize yumruk atmak. BBP Genel Başkanına kim yumruk atabilir. Böyle bir şey olabilir mi.”

“ARTIK ZIVANADAN ÇIKTILAR”

Konuyla ilgili art niyetli olmayan herkesin üzüntü yaşadığını açıklayan BBP Lideri Destici, şunları söyledi:

“Art niyetliler, hırsları akıllarının önüne geçenler ve nefislerine hâkim olamayanlar istediklerini almışlardır. Kim hasar fark etti diye baktığımız süre; partimiz, ocağımız, aileler ve dava süreci hasar görmüştür. Takipsizlik kararları kaldırıldığında biz Kahramanmaraş Adliyesi önüne protestoya gittiğimizde bizimle birlikte olmayanlar, bugüne değin hiçbir mahkemeye gelmemiş olanlar, sanal ortamda klavye kahramanlığı yapanlar niçin bu mahkemeye bir otobüse doluşarak toplu halde gelmişlerdir. Buradaki kasıt ve maksat nedir? Bunun cevabını vermeleri lüzumlu. Bu kişiler artık zıvanadan çıktılar. Her tercih öncesi bu nesil hadiseler yaşanıyor. Durup dururken neden yaşanıyor? Şu Anda yine bir seçim var. Seçimler bitsin yeniden her şey durulacak. Benim Cumhur İttifakı’nın devam etmesi gerektiği ve iki liderle de görüşüp, bir daha konunun görüşülmesi konusundaki düşüncem de kesin çevreleri rahatsız etti. Biz bugüne dek bunlara pabuç bırakmadık, bundan sonradan da bırakmayız. Biz dürüst bildiğimiz ve inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.”

“BENİM KOLTUK HIRSIM DEĞIL”

Mahkemede bulunan birkaç kişinin ‘istifa’ diye bağırmasının hiçbir önemi olmadığını vurgulayan Destici, şöyle konuştu:

“Zaten seçimden sonra bu güruh MKYK’ya üç kez bu konuyu getirmiştir. Üçünden de netice alamamıştır. Ben buraya ağaç kovuğundan gelmedim. Beni buraya kimse atamadı. Ben 5 kongre yaşadım. BBP kurulduğundan beri olan birisiyim. Ocaklardan yetişmiş bir Alperenim. İl ve ilçe başkanlarımızda, delegelerimizde bir kongre talebi, bir genel başkan değişimi ihtiyacı görürsem zaten hemen kongre yaparım. Benim koltuk hırsım yok. Bütün tersine hemen ağır bir sorumluluk, ben kimsesiz bir milletvekiliyim. Meclis’teki yoğunluğumu da siz biliyorsunuz. Buraya bir arkadaş gelir oturur. Ben de gider Meclis’te çalışmamı yaparım. Teşkilatlarımızın böyle bir arzusu olsa ben bundan da büyük bir hoşnutluk duyarım.”

“DURUŞMA SALONU MUDUR BUNUN HESAPLAŞMA YERİ?”

“Muhsin Yazıcıoğlu’nun ve onunla birlikte hayatlarını kaybeden şehitlerimizin mahkemesinin görüldüğü duruşma salonu mudur siyasi partilerin iç hesaplaşma yeri?” diye soran Destici, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu kadar seviyesizleşebilenlere ve kendi hırsları için o mahkeme salonunu istismar eden istismarcılara iyi dikkat etmesi gerekli. Camiamızın ve ihtiyatlı tabanın, Muhsin Yazıcıoğlu sevdalılarının ve şehitlerimizin ailelerinin buna en fazla uyarı etmeleri gerekli. Hesaplaşacaksan gel benimle hesaplaş. Ben buradayım. Başım dik alnım ak. Kimseye veremeyeceğim bir hesabım yok. Hesabın varsa gel benimle burada gör. Duruşma salonu mudur bunun hesaplaşma yeri? derhal 10 yıldır bu dosya açıksa ve takipsizlik kararları kaldırılmışsa en büyük pay Büyük Birlik Partisi’nindir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: