• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın İfadesi Ortaya Çıktı

Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın İfadesi Ortaya Çıktı

Katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği sözler nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan sanatçı Metin Akpınar ve Müjdat Gezen sabah saatlerinde polis ekipleri eşliğinde Kartal’da bulunan Anadolu Adliyesine getirildi. Savcıya ifade veren iki sanatçının ifadesinde “Sözlerimiz çarpıtıldı. Sözlerimiz mizah ve eleştiri kapsamındaydı” dediği ortaya çıktı. İkili, adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi.

“SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUZ”

Anadolu Adliyesi’nde savcının karşısına çıkan Akpınar ve Gezen, ifadelerinde “Sözlerimiz mizah ve eleştiri kapsamındaydı, ifadelerimiz çarpıtıldı. Suçlamaları kabul etmiyoruz” dedi.

Gezen ifadesinde “Halk Arenası programında yapmış olduğum konuşmam doğrudur. Mizah olsun diye söyledim. Benim herhangi bir cumhurbaşkanına hakaret etme kastım yoktur. Cumhurbaşkanı grup toplantısında ‘Kadıköy’de oturanlar kaymak tabakadır. Türkiye yıkılsa umurlarında değildir’ demiştir. Ben de Kadıköy’de oturduğum için bu durumu eleştirmek amacıyla bu sözleri söyledim.” diye konuştu.

Savcı, Akpınar ve Gezen’in ifadelerinin ardından serbest bıraktı. Ancak savcı, Akpınar ve Gezen’in ‘adli kontrol’ hükümleri uygulamasına tabi tutulmaları istemiyle mahkemeye sevk etti.

3 AYRI SUÇTAN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Olağan Mali Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada tiyatro sanatçıları Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın ‘darbe çağrısı’ yaptıklarını ileri sürdü. Erdoğan’ın sözlerinin ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Gezen ve Akpınar hakkında önceki gün ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’, ‘darbeye çağrı’ ve ‘ölüm tehdidi’ suçlamasıyla soruşturma başlatıldığı ortaya çıkmıştı.

METİN AKPINAR NE DEMİŞTİ?

“Demokrasiye ulaşamazsak belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler.” diye konuşan Akpınar, “Mustafa Kemal dışında kim Rusya’ya döndüyse iktidardan gitti. Adnan Menderes randevu aldı, ihtilal oldu. Süleyman Demirel aynı şekilde kuzeye döndüğü zaman ihtilal oldu. Bakalım darısı kimin başına” ifadelerini kullanmıştı.

Metin Akpınar

MÜJDAT GEZEN NE DEMİŞTİ?

Gezen “Herkesi azarlıyor, herkese parmak sallıyor, millete ‘haddini bil’ diyor. Bak Recep Tayyip Erdoğan, sen benim, bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın. Haddini bil” ifadelerini kullanmıştı.

Müjdat Gezen Metin Akpınar ve Müjdat Gezen Adli Kontrol Şartıyla Serbest BırakıldıMetin Akpınar ve Müjdat Gezen Adli Kontrol Şartıyla Serbest Bırakıldı Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'a Soruşturmaya AK Parti'den İlk Yorum GeldiMüjdat Gezen ve Metin Akpınar’a Soruşturmaya AK Parti’den İlk Yorum Geldi Müjdat Gezen'i Avukatı Mevcutlu Götürülmeye Tepki Gösterdi: Usule AykırıMüjdat Gezen’i Avukatı Mevcutlu Götürülmeye Tepki Gösterdi: Usule Aykırı Metin Akpınar'ın Avukatlarından Açıklama: Cumhurbaşkanı'na Yanlış AksettirildiMetin Akpınar’ın Avukatlarından Açıklama: Cumhurbaşkanı’na Yanlış Aksettirildi Haklarında Soruşturma Başlatılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'dan Beklenen Açıklama GeldiHaklarında Soruşturma Başlatılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’dan Beklenen Açıklama Geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkındaki Sözlerinden Dolayı Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e SoruşturmaCumhurbaşkanı Erdoğan Hakkındaki Sözlerinden Dolayı Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e Soruşturma Erdoğan'dan Metin Akpınar'a Sert Sözler: Beni İpe Götürmek Senin Haddine miErdoğan’dan Metin Akpınar’a Sert Sözler: Beni İpe Götürmek Senin Haddine mi Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen Hakkında Soruşturma Başlatıldığını AçıkladıAnadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen Hakkında Soruşturma Başlatıldığını Açıkladı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: