• DOLAR
  5,3084
  % 0,09
 • EURO
  6,0008
  % -0,05
 • ALTIN
  226,0306
  % -0,16
 • BIST
  101.729
  % -0,96
Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’a Soruşturmaya AK Parti’den İlk Yorum Geldi

Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’a Soruşturmaya AK Parti’den İlk Yorum Geldi

Katıldıkları bir televizyon programında sarf ettikleri sözler nedeniyle haklarında ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ ve ‘darbe çağrısı yapmak’ suçundan soruşturma başlatılan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, “İnsanların bazı görevlerde bulunması, insanların sanatçı olması, yazar olması, siyasetçi olması onların suç işlemesi konusunda meşruiyet kazandırmaz” dedi.

‘TEHDİT VE DARBE ÇAĞRISI VAR’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Kemalpaşa ilçesinde incelemelerde bulundu. Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu’nun da katıldığı ziyaretlerde Dağ, esnafların sorunlarını dinledi. Hamza Dağ, katıldıkları bir televizyon programında sarf ettikleri sözler nedeniyle haklarında soruşturma başlatılan sanatçı Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in ifadeye çağrılmasını değerlendirdi. Dağ, hukuki sürecin devam ettiğini ifade ederek, “Yani ortada bir darbe çağrısı, bir tehdit ve sokağa çıkmada içerisinde olan, neredeyse bir vandallığa çağrı olan bir ifade durumu söz konusu” dedi.

Müjdat Gezen

“SANATÇI OLMALARI, SUÇ İŞLEMESİNE İMKAN SAĞLAMAZ”

Dağ, sözlerine şöyle devam etti:

“Tabii ki bunların cezasız kalması demek; açıkçası insanların bazı görevlerde bulunması, insanların sanatçı olması, yazar olması, siyasetçi olması onların suç işlemesi konusunda meşruiyet kazandırmaz. Onlara suç işleme noktasında bir imkan sağlamaz. Görevi ne olursa olsun düşünce özgürlüğünü aşan noktada, düşünce özgürlüğü sınırları da belli; eğer siz bir darbe çağrısı yapıyorsunuz, bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı’na yıllarca görev yapmış, başbakanlık yapmış bir kişiye bir takım anımsatmalar içerisinde oluyorsunuz, bu da insanlarda bir darbe çağrısı olarak nitelendirme durumu söz konusu ortaya koyuyorsa, burada gerçekten bunun hukuki anlamda, cezai anlamda bir soruşturması, yargılanması olarak normal bir şey yok.”

Metin Akpınar

“HUKUKİ SÜREÇ DEVAM EDİYOR”

“Savcı soruşturma başlattı, ifadeye çağırdı bunlar hukuki olarak yaşanacak durumu olan süreçlerdir. Savcılık ifadesini alacak. İlerleyen saatlerde de bu konuda gerekli kararı savcılık verecektir. Onun için bunu, bu eylemi hiçbir şekilde hukuki sürece dahil etmemek veya cezai sürece dahil etmemek bazı insanların suç işleme özgürlüğü gibi bir anlama ortaya çıkartır. Bu açıdan normaldir, cezai süreç devam ediyor. Bizlere düşen hukuki ve cezai süreci takip etmek ve saygı duymaktır.”

Hamza Dağ Metin Akpınar ve Müjdat Gezen Adli Kontrol Şartıyla Serbest BırakıldıMetin Akpınar ve Müjdat Gezen Adli Kontrol Şartıyla Serbest Bırakıldı Müjdat Gezen'i Avukatı Mevcutlu Götürülmeye Tepki Gösterdi: Usule AykırıMüjdat Gezen’i Avukatı Mevcutlu Götürülmeye Tepki Gösterdi: Usule Aykırı Metin Akpınar'ın Avukatlarından Açıklama: Cumhurbaşkanı'na Yanlış AksettirildiMetin Akpınar’ın Avukatlarından Açıklama: Cumhurbaşkanı’na Yanlış Aksettirildi Haklarında Soruşturma Başlatılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'dan Beklenen Açıklama GeldiHaklarında Soruşturma Başlatılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’dan Beklenen Açıklama Geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkındaki Sözlerinden Dolayı Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e SoruşturmaCumhurbaşkanı Erdoğan Hakkındaki Sözlerinden Dolayı Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e Soruşturma Erdoğan'dan Metin Akpınar'a Sert Sözler: Beni İpe Götürmek Senin Haddine miErdoğan’dan Metin Akpınar’a Sert Sözler: Beni İpe Götürmek Senin Haddine mi Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen Hakkında Soruşturma Başlatıldığını AçıkladıAnadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen Hakkında Soruşturma Başlatıldığını Açıkladı Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın İfadesi Ortaya ÇıktıMüjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın İfadesi Ortaya Çıktı Kaynak: İHA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: