• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Muhsin Yazıcıoğlu’nun Eşi, BBP Lideri Destici’nin Üzerine Yürüdü

Muhsin Yazıcıoğlu’nun Eşi, BBP Lideri Destici’nin Üzerine Yürüdü

Kahramanmaraş 1’inci Asliye Cinayet Mahkemesi’nde görülen duruşmaya BBP Genel Başkanı Mustafa Destici , merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, oğlu Furkan Yazıcıoğlu, ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu, ablası Maviş Ocak, düşen helikopterde hayatını kaybeden gazeteci İsmail Güneş’in eşi Yasemin Güneş, avukatlar ve partililer katıldı. bununla beraber FETÖ davasından Ankara Sincan F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu yer alan, dönemin Kahramanmaraş Güvenlik Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Dursun Özmen duruşmaya Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. İfadelerin peşinde mahkeme 18 Nisan’a ertelendi.

“AHLAKSIZ TIP, BURAYA NE YÜZLE GELİYORSUN”

Odatv’de yer alan habere tarafından; Salona giren Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, Mustafa Destici ‘nin üzerine yürüdü. Gülefer Yazıcıoğlu, Destici’nin yanında dek yaklaşıp, yan kadını da dikkat çekici ederek “Buradan kalkın” diye bağırdı. Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu da “Ahlaksız müşteri, sen buraya ne yüzle geliyorsun” diye bağırdı. Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu’nun da Destici’ye tepki gösterdiği görüldü.

AİLEYİ SAKİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞTILAR

Bu sırada korumaları Mustafa Destici’nin civarda etten duvar örerken, Yusuf ve Gülefer Yazıcıoğlu sakinleştirilmeye çalışıldı. Destici’nin arbede esnasında bundan başka yumruk yediği iddia edildi. Durum sırasında fenalaşan Gülefer Yazıcıoğlu’nun sandalyeye oturtulduğu görüldü.

“YANLIŞ ANLAŞILDIM” DEDİ

Olayların arkasından Mustafa Destici, salondakilere “yanlış anlaşıldığı”na dair söylev yaptı. Destici “Bizim, benim buradan girmemin sebebi kapının önünün doymuş olmasından nedeniyle, buradaki görevli arkadaşın yol göstermesiyle, buraya girdim, buraya bütün BBP’liler girebilir” ifadelerini kullandı.

“NE ANLAMSIZ KONUŞMASI, KIŞKIRTIYORSUN”

Destici’nin konuşması partilileri daha da öfkelendirdi. BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Otlak, “Manâsiz konuşma” diye bağırınca, salonda tansiyon bir kez daha yükseldi. Destici, “Ne anlamsiz konuşması, kışkırtıyorsun” diyerek Mera’ı suçladı.Otlak ise “Sen kışkırtıyorsun, bu ülkü getiren sensin, senin gibi millet” dedi ve art arda ağır ifadelerle Destici’yi hedef aldı. Mera’ın yerinden kalkmasıyla salonda kan basıncı bir kez daha yükseldi. Bu sırada Muhsin Yazıcıoğlu’nun yakın arkadaşı ve BBP’nin kritik ismi Hakkı Öznur’un Mera’ı sakinleştirmeye çalıştığı görüldü.

ARACINA İNİP ADLİYEDEN UZAKLAŞTI

Mahkeme sonunda BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, hızla adliyeden ayrıldı. “Avukatlar izah etme yapacak” diyen Destici, aracına binmek üzereyken partililere seslenerek şunları söyledi: “O sosyal medyada, internetteki klavye kahramanlarına hiç takılmayın. Siz her zaman buradaydınız, yine siz burada olacaksınız. Sayın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kovuşturmaya yer olmadığına dair kararı kaldırması, keza buradaki asıl soruşturma dosyasındaki takipsizlik kararının kaldırılması ve soruşturmaların baştan başlayıp inşallah en kısa zamanda dava açılacak olması da bazı çevreleri rahatsız etmiş gözüküyor. Biz, devletimizle, bakanlığımızla birlikte, dominant ve savcılarımızla birlikte inşallah bu olayı bütün şüpheleri aydınlatılacak bir şekilde çözeceğiz. Bunu çözene dek da sonuna kadar uğraşacağız. Bedeli neyse de öderiz. Bedeli neyse de ödemeden korkmayız. Bizim kırmızı çizgimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve onunla birlikte şehadet şerbetini içen Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya, İsmail Güneş’in şehadet davasıdır. Dolayısıyla bu çizgimizden bugüne değin taviz vermedik, bundan sonradan da vermeyeceğiz.”

“DESTİCİ İSTİFA” DİYE SLOGAN ATTILAR

Destici daha sonra aracına binip adliyeden ayrılırken duruşma salonundan Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, yakınları ve bir grup partili çıktı. Gülefer Yazıcıoğlu yorumlama oluşturacağı sırada topluluk grup ‘Destici istifa,’ Destici davadan ellerini çek’ diye bağırdı.

“SUİKASTIN AYDINLATILMASINI İSTİYORUZ”

Bir değerleme yapan Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ise belli başlı dosyayla ilgili davanın henüz açılmadığını belirterek, “Bugün mahkememize geldik lakin polis memuru üzerinden süren davaya geldik. Esas dosyamız henüz açılmamıştır, devam etmektedir. Bizim siyasetle ilgili, siyasi bir beklentimiz de yoktur. Yalnızca ve sadece Muhsin Başkan olayının, kaza ya da suikast dedikleri ama bize göre suikast olan olayın bir an önce aydınlatılmasını istiyoruz” dedi.

“BİZİ ALMADAN ONLARI İÇERİ ALDILAR”

Duruşma salonunda yaşanan gerginliğin sorulması üzerine ise Gülefer Yazıcıoğlu şunları söyledi: “Gerginlik şundan nedeniyle oldu. Biz saatlerdir bekliyorduk, içeri içerlemek istiyorduk lakin oradan bir memur dost Sayın Destici girmeden bizim alınamayacağımızı söylediği için, biz de bu sürecin şüphesiz birinci derecede içeri girmesi gereken insanlarız, aileler olarak. Bizi almadan onları aldıkları için oradaki arkadaşlar tepki göstermiştir. Bundan ibarettir, diğer büyütülecek bir mesele yoktur.”

Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu ve BBP MKYK Üyesi Selahattin Şenliler de adaletin tecelli etmesini beklediklerini söyledi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: