• DOLAR
  5,2839
  % -0,37
 • EURO
  6,0005
  % -0,06
 • ALTIN
  227,8397
  % 1,10
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Milli Savunma Bakanı Akar: Barbaros Gemimiz Çalışmalarına Devam Ediyor, Herhangi Bir Yunan Tacizine Müsaade Etmeyiz

Milli Savunma Bakanı Akar: Barbaros Gemimiz Çalışmalarına Devam Ediyor, Herhangi Bir Yunan Tacizine Müsaade Etmeyiz

Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Barbaros Gemisi’ne Yunan taciziyle ilgili konuştu. Bakan Akar, “Gemimiz çalışmalarına devam ediyor. Herhangi bir tacize asla müsaade etmeyiz” dedi.

Bakan Akar konuşmasında şunları söyledi:

“İKİNCİ TACİZE ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

İkinci tacize katiyen müsaade etmeyeceğiz. Hazırlıklarımız bu konuda tamamdır. Lüzum KKTC’nin gerekse Türkiye’nin adalet ve menfaatlerini sonuna kadar koruyacağız. Komşularımızdan her türlü provokasyondan uzak durmasını bekliyoruz.

“HER TÜRLÜ TEDBİRİMİZ VARDIR”

(Yunanistan’ın kara sularını 12 mile çıkartma girişimi) Anlaşmalara tutarsız, uluslararası hukuka aykırı, iyi komşuluk ilişkilerine aykırı bir karar aldıkları takdirde de buna aleyhinde ne yapacağımız açık ve net, tutumumuz bellidir. Her türlü tedbirimiz vardır. Bu konuda hiçbir şekilde hiçbir oldubittiye müsaade etmeyeceğimizi herkesin bilmesini istiyorum.”

“TARAFLARI ZIHINSEL OLARAK SELİME GÖSTERI EDİYORUZ”

Türkiye’nin hak ve menfaatlerine tutarsız karar alınırsa buna aleyhinde zorunlu tedbirleri alırız. Komşumuzun Türkiye ile olan münasebetlerini kendi iç politika endişelerinden çıkarması faydalı olacaktır. Tarafları aklı selime eğlence ediyoruz. Biz meselelerinin barışçıl yöntemlerle çözülmesinden yanayız.

SOÇİ MUTABAKATI

Soçi’de varılan anlaşma sonucunda 20 km alanda 10 Ekim’e değin ağır silahların çekilmesi tamamlandı. Burada harekat merkezinin kurulması, Ruslarla birlikte çalışılması konusunda mutabık kalındı. Ağır silahların ve radikallerin büyük bölümü çekildi.Ruslarla yakın koordinasyon içinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu Nedenle göçe aleyhinde önlem almış oluyoruz. Bu cumartesi günü Rusya Bakanı ile röportaj imkanımız olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: