• DOLAR
  5,3119
  % 0,54
 • EURO
  6,0254
  % 0,47
 • ALTIN
  229,2715
  % 0,16
 • BIST
  102.415
  % 0,66
MHP Lideri Bahçeli’den Rahip Brunson’ın Serbest Bırakılmasına Sert Tenkit: Milli Vicdanı Rahatsız Etmiştir

MHP Lideri Bahçeli’den Rahip Brunson’ın Serbest Bırakılmasına Sert Tenkit: Milli Vicdanı Rahatsız Etmiştir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD’li Rahip Brunson’ın özgür bırakılmasıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “

Bahçeli’nin yazılmış açıklaması şöyle:

“BRUNSON DAVASI, ABD’YLE YAŞANAN CEPHELEŞMENİN IKI TARAFLI NOKTASI HALİNE GELMİŞTİR”

“ABD’li Papaz Pastör Andrew Brunson davası Türkiye’nin en manâlı gündem maddelerinden birisi olarak aylardır siyasi tartışmaların, hukuki gerilimlerin, ABD’yle yaşanan cepheleşmelerin odak noktası haline gelmiştir. Devam edegelen yasal ve siyasi süreç herkesin gözü önünde vuku bulmuştur. Laf konusu Papaz 2016 yılının Ekim ayında sınır dışı edilmek amacıyla önce gözaltına küskün, ardında da 9 Aralık 2016 tarihinde üzerine atılı korkunç ve önemli suçlamalardan nedeniyle tutuklanmıştır.”

“FETÖ VE PKK ADINA SUÇ İŞLEDİĞİ İDDİALARIYLA YARGILANMIŞTIR”

“Keza 2018 yılının Mart ayında hakkında tanzim edilen iddianame kabul edilmiş, ne var ama 18 Temmuz 2018 tarihinde de yurt dışına çıkış yasağı uygulamasına karar verilip ev hapsi yaptırımıyla tahliyesi kararlaştırılmıştır. Papaz Brunson; terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği, casusluk yaptığı iddialarıyla İzmir 2. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde yargılanmış ve hakkında bugün karar verilmiştir.”

“BRUNSON’IN TAHLIYE KARARI MILLI VİCDANI RAHATSIZ VE HUZURSUZ ETMİŞTİR”

“Buna tarafından Brunson’un ev hapsi ve yurt dışı yasağı kaldırılarak 3 sene 1 ay 15 gün suç oluşturan verilmiş, yattığı süre göz önüne alınıp tahliyesi sağlanmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi elbette yargı kararına hürmet duymaktadır. Ama Papaz Brunson’un terhis kararı ulusal vicdanı rahatsız ve tedirgin etmiştir. Açıklama değiştiren sıcacık ve satın dargın tanıklar, davanın savcısında yapılan şartların değişmesi soru işaretlerini güçlendirmiş, şaibeleri arttırmıştır. Türkiye aleyhine faaliyetlerin merkezinde bulunan, terör örgütleriyle irtibat ve iltisakı saptama edilen bir şahsın siyasi baskı ve şantajlarla serbest bırakılması geldiğimiz bu aşamada düşündürücü, bir öyle da esef vericidir. İzmir 2.Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nin kararına bir üstteki mahkemede itiraz hak ve süreci doğal olarak vardır, kuşkusuz bu tedarik edilmek durumundadır.”

“DAVA, SİYASİ VE EKONOMIK OPERASYONLARIN BAHANESİ OLARAK GÖRÜLDÜ”

“Rahip Brunson davasının hem yasal ayrıca de siyasi boyutlarının varlığı her türlü izahtan varestedir. Hukuken sancılı ve sakat bir seyir izleyen mezkur davanın bilhassa ABD tarafından Türkiye’ye karşın tehdit ve baskı aracına dönüştürüldüğü, siyasi ve ekonomik operasyonların bahanesi olarak görüldüğü herkesin malumudur.”

“BRUNSON, KARANLIK BİR SÜRECİN SONUNDA ÖZGÜR BIRAKILMIŞTIR”

“ABD Başkanı Trump ve yardımcısı Pence’in dozajı gitgide artarak büyüyen yaptırım tehditleri, dayanıklılık ve katlanma ölçülerini aşan husumet doymuş tanımlama ve mesajları Brunson davasını gölgelemiş, meseleyi yasal içerikten ziyade siyasi anlaşmazlık ve çatışma konusu hüviyetine büründürmüştür. Papaz Brunson, kabul edilemez ve vicdan sahibi her insanımızın itiraz ettiği karanlık bir sürecin sonunda serbest kalmıştır.”

“PAPAZ AKŞAM SAATLERİNDE ABD’YE GİTMEK ÜZERE YOLA KOYULACAKTIR”

“Görünürde odur ama, Papaz bugün akşam saatlerinde ABD’ye gitmek üzere yola koyulacaktır. ABD’nin Türkiye’ye bakışında temel siyasi ve diplomatik silaha dönüşen Papaz Brunson davasının neticeleri itibariyle ne getirip ne götüreceğini yakın zamanda görmek ve kavramak olası olacaktır.”

“YA FETÖ ELEBAŞINI VEYA FETÖ’NÜN YOKUŞ İSİMLERİNDEN BİRİNİ TÜRKİYE’YE VERECEK”

“ABD için anlamlı ve vazgeçilmez olan Papaz Brunson’un özgür kalması, Trump yönetimine siyasi ve ahlaki olarak ikame ve telafisi olası olmayan sorumluluklar da yüklemiştir. Bu kapsamda ABD’nin önünde iki seçenek vardır ve çok nettir: Ya FETÖ elebaşını ya da FETÖ’nün yokuş isimlerinden birisini Türkiye’ye verecekler; veya Halkbankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın iadesini sağlayacaklardır.”

“PAPAZ, ABD’YE ULAŞTIĞINDA FETÖ’CÜLER ANKARA’DA OLMALIDIR”

“Papaz Brunson ABD’ye hareket ettiği anda bu ülkenin iadesi ahlaken ve hukuken mecburi olan isimler de bununla beraber ülkemize gönderilmelidir. Papaz Washington’a ulaştığında örneğin FETÖ’cüler, mesela Hakan Atilla eşzamanlı şekilde Ankara’da olmalıdır. Zamanlama itibariyle herhangi bir aksama doğmamalıdır.”

“Elzem ve acil gördüğümüz bu karşılıklı takasın menfi ya da müspet olması iki ülke arasındaki ilişkilerin seyir ve sürecini doğrudan doğruya devir edecektir. Türkiye Cumhuriyeti bağımsızlık ilkelerine dayalı bağımsız bir hukuk devletidir. Rahip Brunson davasının hukuki sakatlıkları bir yandan, siyasi olarak Türkiye’nin talep ve beklentilerini karşılayacak bir mana ve muhtevaya kavuşması en arkadaş canlısı dileğimizdir. Huysuz halde kaybeden Türkiye olacaktır. Buna da hiç kimsenin, hiçbir gücün hakkı yoktur, haddi olmayacaktır.

Rahip Brunson, Türkiye'den Ayrıldı! İşte O GörüntülerRahip Brunson, Türkiye’den Ayrıldı! İşte O Görüntüler AK Parti'den Dikkat Çeken Rahip Brunson Açıklaması: Yargının Bağımsız Olduğunu GördülerAK Parti’den Uyarı Çeken Rahip Brunson Açıklaması: Yargının Bağımsız Olduğunu Gördüler ABD'li Rahip Brunson Duruşması Öncesi Dolar Düşüşe GeçtiABD’li Rahip Brunson Duruşması Öncesi Dolar Düşüşe Geçti Cumhurbaşkanlığından Brunson Açıklaması: Türkiye, Hukuk Devletidir, Trump'a HatırlatınızCumhurbaşkanlığından Brunson Açıklaması: Türkiye, Hukuk Devletidir, Trump’a Hatırlatınız Türkiye ve ABD Arasında Krize Neden Olan Rahip Brunson, Bavullarını Hazırlarken GörüntülendiTürkiye ve ABD Aralarında Krize Neden Olan Rahip Brunson, Bavullarını Hazırlarken Görüntülendi Rahip Brunson Kararı Sonrası Hükümetten İlk Açıklama: Bağımsız Türk Yargısı Bir Karar AlmıştırRahip Brunson Kararı Sonrası Hükümetten Birincil Açıklama: Bağımsız Türk Yargısı Bir Karar Almıştır CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Rahip Brunson Açıklaması: Darısı Harp Okulu Öğrencilerinin BaşınaCHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Rahip Brunson Açıklaması: Darısı Harp Okulu Öğrencilerinin Başına ABD Başkan Yardımcısı Pence'ten Rahip Brunson Açıklaması: Trump'ın Güçlü Liderliği SayesindeABD Başkan Yardımcısı Pence’ten Rahip Brunson Açıklaması: Trump’ın Kuvvetli Liderliği Sayesinde Trump'tan Brunson'ın Serbest Kalmasına İlk Tepki: Bunun İçin ÇalışıyoruzTrump’tan Brunson’ın Özgür Kalmasına Birincil Tepki: Bunun İçin Çalışıyoruz Rahip Brunson'ın Serbest Kalması, Sosyal Medyayı İkiye BöldüRahip Brunson’ın Özgür Kalması, Sosyal Medyayı İkiye Böldü ABD'li Pastör Brunson 4. Kez Hakim Karşısına Çıktı, Tanıklardan Bir Tanesi İfadesini DeğiştirdiABD’li Pastör Brunson 4. Kere Etken Karşısına Çıktı, Tanıklardan Bir Her Birine İfadesini Değiştirdi Rahip Brunson Davasında Kararın Açıklanmasının Ardından Doların İlk TepkisiRahip Brunson Davasında Kararın Açıklanmasının Arkasından Doların Ilk Tepkisi ABD Basını: Brunson'a Karşılık Hakan Atilla Serbest BırakılacakABD Basını: Brunson’a Karşılık Hakan Atilla Hür Bırakılacak 4. Kez Hakim Karşısına Çıkan Brunson, Eşi ile Göz Göze Gelince Ağlamaya Başladı4. Defa Baskın Karşısına Meydana Çıkan Brunson, Eşi ile Göz Göze Gelince Ağlamaya Başladı Mahkeme, Brunson'a 3 Yıl, 1 Ay, 15 Gün Hapis Cezası Verdi, Serbest BırakıldıMahkeme, Brunson’a 3 Sene, 1 Ay, 15 Gün Hapis Cezası Verdi, Bağimsizlik Bırakıldı Amerikalı Rahip Andrew Brunson Kimdir?Amerikalı Rahip Andrew Brunson Kimdir? Brunson Mahkemede Son Sözlerini Söyledi: Masumum, Beraatimi İstiyorumBrunson Mahkemede Son Sözlerini Söyledi: Masumum, Beraatimi İstiyorum

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: