• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
MHP Lideri Bahçeli’den ‘Öğrenci Andı’ Açıklaması: Okutulması Mümkün Hale Gelmişti

MHP Lideri Bahçeli’den ‘Öğrenci Andı’ Açıklaması: Okutulması Mümkün Hale Gelmişti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Danıştay 8. Dairesi’nin ‘Öğrenci Andı’ kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli, “Hak süreci yarım kalmış olsa da andımızın okutulması bundan böyle olası hale gelmiştir.Hak kararının uygulanmasıyla ilgili mesuliyet bundan daha sonra Ulusal Eğitim Bakanlığı’ndadır.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarından satırbaşları:

“ANDIMIZIN OKUTULMASI MUHTEMEL ÜLKÜ GELMİŞTİR”

Hak süreci tamamlanmamış olsa da, okullarımızda Andımızın okutulması artık mümkün hale gelmiştir. Hak kararının uygulanmasıyla ilgili mesuliyet bundan sonradan Ulusal Eğitim Bakanlığı’ndadır.

“ÇÖZÜLME SÜRECİNİN KARANLIK DÖNEMİNDE ANDIMIZ KURBAN SEÇİLMİŞTİ”

Çözülme sürecinin en karanlık döneminde Andımız kurban seçilmişti. “Ne Mutlu Türküm Diyene” seslenişi her taraftan silinmiş ve kazınmıştı. Bu durum kesinlikle yanlıştı, korkunç bir sapma haliydi. Kabullenmemiz imkansızdı.

“ANDIMIZI SAHİPLENDİK”

Netice itibariyle fazla yoğun itiraz ve tepkimizi dile getirdik, Andımızı sahiplendik.

Peki, Danıştay’ın vermiş olduğu karara gölge yıkmak için kuyruğa girenlere, yaklaşık olarak tahammülsüzlük yarışına arzu edenlere ne oluyor? Neden kabus görmüş gibi hareket edip, felaket ve çözülme süreçlerinin kötü hatıralarına sarılıyorlar?

“TÜRKÜM ÇAĞRIDA BULUNMAK SUÇ MU, DOĞRUYUM ARAMAK YANLIŞ MI?”

Türküm çağrida bulunmak suç mu? Doğruyum aramak hatalı mı? Işine Düşkün olmak gaflet mi? Eğer Andımıza cephe alanlar kripto damarın karanlık failleri değilse merakla soruyorum dertleri nedir? Bu sindirim güçlüğü niyedir? Bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti, üstünde yaşamış insanlar ise Türk’tür.

“DANIŞTAY KARARINA FAZLA BOZULMUŞ, TÜZÜK VE YASANIN ALENEN ÇİĞNENDİĞİNİ SÖYLEMİŞ”

Sayın Bekir Bozdağ Danıştay kararına çok bozulmuş, tüzük ve yasanın alenen çiğnendiğini söylemiş. İşine geldi mi yargıya saygıyı bekleyen, işine gelmedi mi yasa çiğnendi diyen Sayın Bozdağ ve onun gibi düşünenlerin hala çözülme süreci üslubuna müracaatları talihsizliktir.

Sayın Bozdağ Kürdüm, özgürüm diyebilir. Dilini tutan yoktur. Sus otur yerine diyen de yoktur. Buyursun, huy ve meşrebine müzahir değerlendirmesini yapsın. Türk milleti kendisini en hoş ve yüksek mevkilere taşımıştır. Lakin kendisi Türk milletini düşürmeyi aklından geçirmesin.

“PKK’LIYIM, BÖLÜCÜYÜM, KÜRDİSTAN İÇİN ÇALIŞIRIM DİYEN VARSA CEZASI BELLİDİR”

PKK’lıyım, bölücüyüm, Kürdistan için çalışırım diyen varsa cezası bellidir, sonuçlarına katlanacaktır. Uyarıyorum, Sayın Bozdağ buna çok dikkat etsin. 81 ilde basın açıklaması yapan umulan bir sendikanın başkanı da durum muhasebesi ve özeleştiriyi yapacak milliliği göstersin.

“OKUMAYACAK OLAN VARSA KENDİ İŞİNE BAKSIN”

Papaz kuş gibi uçar gider hak kararı denilir. Andımızla ilgili yine yargı karar verir, ne var ancak aleyhinde çıkılır. Bunun neresi adil, neresi ahlakidir? Andımız milli kimliğimizin alameti farikalarından birisidir. Sevmeyen varsa sussun, okumayacak varsa kendi işine baksın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: