• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
MHP Lideri Bahçeli’den CHP’ye Sert Sözler: Atatürk’ün Mirasını İade Edin

MHP Lideri Bahçeli’den CHP’ye Sert Sözler: Atatürk’ün Mirasını İade Edin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ınCHP’nin Iş Bankasındaki hisseleri ile ilgili sözlerini MHP Genel Merkezi’nde bir grup gazeteciye değerlendirdi. Bahçeli, “CHP, Atatürk’ün mirasını Türk halkına iade etmeli.” dedi.

Bahçeli konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“ATATÜRK’ÜN HAKIKI VARİSİ TÜRK MİLLETİ’DİR”

19 Eylül 2018 tarihinde partimizi peşine düşüp takip eden gazeteci arkadaşlarımızla bir yemek yemek vesilesiyle bir araya gelmiştik. Bu kapsamda Iş Bankası ile ilgili yapılan tartışmalar üzerine de görüşlerimizi açık seçik ifade etmiştik. Demiştim ancak, CHPnin Atatürk’ün mirası diye nitelendirilen payını Türk milletine iade etmesi gerekir, Atatürk’ün hakiki varisi Türk milletidir. Sayın Cumhurbaşkanı’nın Macaristan dönüşü gazetecilere yaptığı izah etme doğrultusunda, ola ki Iş Bankasındaki CHP hisselerinin Define ve Türk Milleti’ne devri hususunda bir kanun teklifi Meclis’e gelirse biz gereğini yapacağız ve desteğimizi vereceğiz. Tekrardan açıklama ediyorum; Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün gerçek varisi büyük Türk Milleti’dir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin Meslek Bankası hisseleri ile ilgili Macaristan dönüşünde uçakta şu açıklamayı yapmıştı:

“ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ NEYSE BU VASİYETİN HAZİNE’YE DEVRİNİ GERÇEKLEŞTİRELİM”

Kılıçdaroğlu, ‘Oradan bizim kasamıza giren para yok ki’ diyor. Ben ‘Senin kasana para giriyor’ demiyorum fakat. Duruşma kararıyla, Türk Dil Kurumu’na ve Türk Tarih Kurumu’na açıklanmış bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada idare kuruluna CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, idare kurulundaymışlar fakat hiçbir inisiyatifleri yokmuş. Idare kuruluna gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Ola Ki inisiyatifleri yahut o dört kişiyi çeksinler o vakit. Biz diyoruz ancak: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Define’ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir hukuki düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: