• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dan İttifak Çıkışı: Pişmanlıkları Fayda Vermeyecek

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dan İttifak Çıkışı: Pişmanlıkları Fayda Vermeyecek

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, öteden beri Türkiye’nin geleceği açısından MHP’nin siyasette oynadığı baskın ama bir böylece da yapıcı ve artı rolden rahatsız olanların, Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerde devre dışı kalmasından daha sonra “derin bir oh çektiklerini” açıklama etti. Yalçın, ”Cumhur İttifakı’nın kıymetini bilmeyenlerin pişmanlıkları avantaj vermeyecek.” diye konuştu.

AFFETME, ANDIMIZ VE BRUNSON

Yalçın, MHP’nin fedakarlıklarına, yapıcı ve artı tutumuna rağmen kimi çevrelerin süre içinde siyasete etken olup Cumhur İttifakı’nı zayıflatmak için her yolu denediklerini vurgulayarak, “MHP yapıcı hareket etse de bu çevrelerin ön yargıları kırılmak şöyle dursun, üstü örtülü bir kin, buğz ve çekememezlik bir bitki örtüsü gibi giderek büyümüştür. Bağişlama ve andımız gibi hassasiyet gerektiren konularla rahip Brunson meselesi etrafındaki tartışmalar fırsat bilinerek harekete geçilmiş, Cumhur İttifakı’nın etkisiz ayla getirilmesi, dolayısıyla MHP’nin siyasetteki özgül ağırlığının baltalanması için bir nesil siyasi beşinci kol faaliyeti yürütülmeye başlanmıştır.” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın

”PİŞMANLIKLARI ÜSTÜNLÜK VERMEYECEKTİR”

Yalçın, lüzum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhur İttifakı’nın lokal seçimler dışarıda süreceğinin altını çizdiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Mesele üslup değil, MHP’nin baskın rolünden rahatsızlık duyanların ‘MHP siyasi vesayet oluşturmaya çalışıyor’ iddiasını dillendirerek güya AK Parti’yi partimizin tesir ve tasallutundan kurtarma çabasıdır. Bu, hatalı bir hesaptır ve eldeki sınırlı yakıtı tükettirip kazma kürek yaktıran mart soğuğundan dönecektir. Evdeki bulgurdan vazgeçip Dimyat’a pirince gitme hırsının mevcut kazanımların da elden gitmesine yol açması kaçınılmazdır. Cumhur İttifakı’nın devletin bekası ve toplumsal barışın muhafazası açısından taşıdığı değeri siyasi çıkarlarına, ideolojik öngörüsüzlükleri ve etnik reflekslerine kurban edenler; ittifaksız yerel seçimlerin bölücülere ve şer ittifakına yaradığını göreceklerdir. MHP ile AK Parti arasında ulusal vicdanın tezahürü olarak akdedilen ve milletimizin bekası için devamı kararında olduğumuz Cumhur İttifakı’nın kıymetini bilmeyenlerin pişmanlıkları, meslek işten geçtikten daha sonra bir avantaj vermeyecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: