• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Meteoroloji Uyardı: Marmara’da Akşam Saatlerine Kadar Sağanak Yağış Etkili Olacak

Meteoroloji Uyardı: Marmara’da Akşam Saatlerine Kadar Sağanak Yağış Etkili Olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden yayınladığı günlük hava durumu varsayım raporuna tarafından Marmara ve Doğu Anadolu’nun bazı kesimlerinde akşam saatlerine kadar sağanak yağışın etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara’nın kuzeydoğusu, Akdeniz, Batı Karadeniz’in kıyı kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Malatya dışında Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Yalova çevreleri ve Kırklareli’nin kıyı, Balıkesir ve Bursa’nın kuzey kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize ve Bitlis çevreleri ile Artvin’in kıyı, Diyarbakır’ın kuzeydoğu ve Muş’un güney kesimlerinde yerel olarak kaslı olması bekleniyor.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNDE

Hava sıcaklığında kayda değer bir değişim olmayacağı mevsim normalleri civarında seyredeceği varsayım ediliyor.

KUVVETLI RÜZGAR BEKLENMİYOR

Genellikle kuzey, Güneydoğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, nadiren orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KUVVETLI YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Rize ve Bitlis çevreleri ile Artvin’in kıyı, Diyarbakır’ın kuzeydoğu ve Muş’un güney kesimlerinde lokal olarak kaslı olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi ve yağış derhal kuvvetli rüzgar vb.) ilgililerin ve vatandaşların itinalı ve özenli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Marmara

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine dek bölgenin kuzeydoğusu ile Yalova çevreleri ve Kırklareli’nin kıyı, Balıkesir ve Bursa’nın kuzey kesimlerinin kesik kesik sağanak ve yer yer gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Ege

Parçalı bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

Akdeniz

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerine kadar gidip gelen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

İç Anadolu

Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz

Fazla bulutlu, öğle saatlerinden daha sonra bölgenin kıyı kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Orta Ve Doğu Karadeniz

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden daha sonra Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu Anadolu

Parçalı yer yer fazla bulutlu, Malatya dışarıda bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonradan Bitlis çevreleri ile Muş’un güney kesimlerinde adaleli olması bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonradan Diyarbakır’ın kuzeydoğu kesimlerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: