• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Mersin Büyükşehir Belediyesinin Duvarına, Dev Öğrenci Andı Pankartı Asıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesinin Duvarına, Dev Öğrenci Andı Pankartı Asıldı

MHP ve AK Parti asasında yaşanan ‘Öğrenci Andı ve bağışlama tasarısı’ tartışmalarının arkasından yerel seçimler için Cumhur İttifakı dağıldı. Siyasi partilerde sürekli stres belediyelere de sıçradı.Mersin’de Danıştay’ın ‘Öğrenci Andı’nı kaldıran mevzuat hükmünü iptal etmesinin ardındaki Büyükşehir Belediyesine ‘Öğrenci Andı’ asıldı.Denizli’nin Nazilli ilçesinde de, belediye hizmet binasına, üstünde Atatürk fotoğrafı bulunan ‘Andımız’ pankartı asıldı.

POSTER BİNAYI KAPLADI

Mersin’de MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, belediye binasına Andımız’ı astırdı. Türk bayrakları ve Atatürk posteriyle alt yana duran afişte Andımız’ın metni ve Kocamaz’ın fotoğrafı yer alıyor. Mersin Belediyesinden sonra Nazilli Belediyesi’ne de üstünde Atatürk posteri yer alan dev bir ‘Andımız’ pankartı asıldı.

NAZİLLİ BELEDİYESİNDEN TAKVIYE

Nazilli Hale Ocakları Başkanı Şükrü Irgat ile birlikte 4 katlı belediye binasının balkonuna çıkan Başkan Alıcık, “Bizim için de olmazlarımızdan biri Türkiye ve Genel Başkanımız Bahçeli’dir. Bizler de öğrencilik yıllarımızda, özünü çocuklarımıza andıran, öğreten ‘Andımız’ ile büyüdük. ‘Andımız’ etnik bir açıklama değil, Türklüğün inkar edilemez duruşu ve dile getirilişidir. Sonuç itibariyle Genel Başkanımız bu konuda tepkisini göstererek, ‘Andımız’ı sahiplenmiştir. Biz de Genel Başkanımızın da bize öğrettiği doğrultuda şunu söylüyoruz; Tarihte Türk’tük, istikbalde de Türk olacağız. bu nedenle de diyoruz ama ”Ne mutlu Türküm diyene” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: