• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Meral Akşener’den Suriyeliler İçin Referandum Çağrısı

Meral Akşener’den Suriyeliler İçin Referandum Çağrısı

Parti grubunda konuşan İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a halk oylaması çağrısında bulundu. Avrupa Birliği yolunda sandığı muhabere eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a cevap veren Akşener, “Erdoğan Avrupa Birliği referandumundan dem vuruyor. Gel sana teklif Suriyeliler vatandaş yapılsın mı yapılmasın mı? Al sana hodri meydan” biçiminde konuştu.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “Sayın Merkel’e de onu söyledim, ‘Ya almayacaksanız bize söyleyin, biz kendi siz de kendi yolunuza aynı devam edelim. Yani almayacağız da demiyorlar. Bu mantıkla giderse bize düşen de yarın gazetelere iyi bir başlık olur…. Bize düşen de illaki 81 milyona gitmek 81 milyon ne karar veriyor ona bakmak.”

Akşener’in konuşmasından satırbaşları;

“Doğu Türkistan meselesi kanayan yaramızdır. Erdoğan, CHP, borazan medya Doğu Türkistan konusunda sus pus, Sayın Erdoğan niçin sessiz kalıyorsun zulme, Doğu Türkistan kadim Türk yurdudur.

Doğu Türkistan tarihimizdir şerefimizdir. İYİ Parti Doğu Türkistan’ın unutulmasına mani olacaktır. Erdoğan Avrupa Birliği referandomundan dem vuruyor. Gel sana öneri Suriyeliler vatandaş yapılsın mı yapılmasın mı? Al sana hodri meyadan.

“MESELE EGEMENLİKTİR”

Emniyet nedeni ile Güneydoğu’da 90 bin sayacın okunamadığını söylüyor. Mesele para değil mese egemenliktir. Devletin ayak basmadığı yer olmaz. Bu saçmalığa son verin nerede alçak varsa üzerine gidilmelidir.

Haksızlığa metiyeler harmoni borazan medya dilli şeytandır. Yalanlarınız bir tweetlik işi var. Bazıları bir takım şeylerin yayınlanmasını istemez demek ki İYİ Parti haberdir. Türkiye’deki en iyi haberdir. Borazanlar haber yapmasın halk bizden farkında olan.

“ERDOĞAN’IN 3 C’Sİ VAR”

Erdoğan bundan böyle bir ekran yüzünden ibarettir. Senelerdir kibirli bir yalanı söyleyip devam ediyor. Fırınınız yoktu diyor. bu işgalci beyaz adamın dilidir. Sayın Erdoğan etrafındakilere dikkat et helvadan put yapıp yiyenleri hafife alma.

Erdoğan’ın derdi Iş Bankası yok ona ekonomik krizi gölgeleyecek bir oyun lüzumlu. Bu işlerden yalnızca AK Parti ve CHP ekmek yiyor. Erdoğan’ın 3 c’si var CHP, CHP, CHP! Ya milletin sorunları ile ilgilenecekler veya bırakıp gidecekler.

“HER İKİ TARAFI SON VERMEYE ÇAĞIRIYORUM”

Sayın Erdoğan Cumhuriyet’in kurucu iradesine saldırıyor. Cumhuriyet kurucuları saygıyı yargı ediyor. İsmet İnönü’nün elinde bayrak olduğu günlerde Erdoğan’ın arkadaşları ABD’nin 6. filosunu karşılıyordu. Erdoğan bu işlerden önce abisi İsmail Kahraman’a bir danışsın. Tuttuğu bayrak İsmet İnönü’yü bir Amerikancı yapıyorsa Erdoğan’ın ABD’den aldğı hizmet madalyası Erdoğan’ı ne yapar. Her iki tarafı bu anlamsız yarışa son vermeye çağırıyorum.

Dış güç deyip geçiyor. Söyle Allah aşkına dış baskı kim? Rusya ile kankasın ABD’ye papaz verdin kim bu dış güç. Papua Yeni Gine mi?”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: