• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Meral Akşener’den Mansur Yavaş mesajı

Meral Akşener’den Mansur Yavaş mesajı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Hürriyet gazetesinin Ankara Bürosu’nu ziyaret etti. Akşener burada evinin önündeki protesto gösterisinden ittifaka dek böylece fazla konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ankara’da Mansur Yavaş’ın İYİ Parti’yi tercih etmesini fazla istediğini bildiren Akşener’in mesajları şöyle:

‘Bahçeli’ye cevap vermeyeceğiz’

“Bahçeli kendine bir rol biçti. Bizi bu tarafla meşgul ederek, ışık altına sürüklemek gibi bir ödev edindi. Bundan Böyle bu rolün parçası edinmek gibi bir tavrımız katiyen olmayacak. Çünkü bizim konuşmamız gereken milletin derdi. O nedenle, tartışma sonuç metotlarının tarafı olmayacağız. Açıklamalarına artık cevap vermeyeceğiz. Bu ülkede bu tür söylemler sonucunda Madımak yaşandı, benim evim basıldı. 23.30’da demokratik eylem olmaz. Pazartesi Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.

‘Koruma talep ettik’: (Koruma sayısı arttı mı) İçişleri Bakanlığı yaptığım için terörle uğraş yasasına kadar korunuyorum. 9 yıl evimin önünde bir polis noktası vardı. Başvuru vererek iki yıl önce kaldırttım. Dört devlete ait korumam var. Arttırım ile ilgili arkadaşlarımız başvuru etti İçişleri’ne. Verilmedi, üzerine gitmedim. Sayın Soylu ile Lütfü Türkkan görüştüler. Daimi olarak iki koruma verilip verilmeyeceğini göreceğiz.

‘Resmi irtibat olmadı’: Yerel seçimler için adı işbirliği, ittifak her neyse. Ne benim ne de Kılıçdaroğlu’nun bilgisi kapsamında, devlete ait irtibatımız değil. Genel Yöneticilik Kurulu’ndaki arkadaşlarıma, ‘Lokal seçimlere bu arada görüşleriniz nelerdir. Biz neler yapmalıyız’ diye sordum. İç Anadolu’dan gelenler böyle bir işbirliğine aleyhinde. Batı illerinden GİK üyesi olanlar, olmasının iyi olacağını söylüyor. Tabanda ittifaka bazen liderler ‘hayır’ deseler de mani olamıyorlar. Şu an hiçbir şey söyleyemem.

‘Yan yandan gelmemiz muhtemel yok’: Selahattin Demirtaş hapiste ve cumhurbaşkanı adayıydı. Söylediklerim, bir hukuk ilkesiydi, insani bir ilkeydi. Fantastik bir propaganda oldu. İç Anadolu’da PKK’lı oldum. Garip bir şekilde HDP’nin bir takım yöneticileri tarafından da faili meçhulcü bildiri edildim. Kurumsal olarak HDP ile herhangi bir emrindeki yandan gelişimiz mümkün yok.

‘İşbirliğinde Ankara bizimdir’: (Ankara ve İstanbul’da ittifak) Mansur (Yavaş) Bey’le ilgili olarak partimizi tercih etmesini çok isterim. Fazla da sevdiğimiz bir arkadaşımızdır. Mansur Bey’in bir kararı az önce değil. Arkadaşlarımız görüşüyor kendileriyle. Azıcık beklemeyi düşünüyor; bu karar da onun hakkı. Bakacağız, göreceğiz. Namzet olmadığını söylerse alternatiflerimiz var. Ankara’yla ilgili net bir şey söyleyebilirim. İşbirliği olursa Ankara bizimdir.

‘Namzet bizden olur’: Anlaşsak bile namzet, İYİ Parti’den olur. İstanbul’da ise oyumuz organik, yani tamamı İYİ Parti’nin seçmeni. İstanbul’da kilit parti oluruz.

‘Basbayağı krizdeyiz’: Basbayağı hesaplı krizdeyiz. Krizin paraya ve finansa bağlı kısmının çözülebileceğine inanıyorum. Imal fiyatlarıyla perakende fiyatları arasında iki kat ayrım var. Buna kafa yormamız gerekirken ‘zabıta ekonomisi’ dediğim bir sistemle narh kurmak, ‘Şunu indireceksin, bunu kaldıracaksın’ demek sürdürülebilir değil. Yerel seçimin sonuna kadar bunu tutmaya çalışacaklar. Ondan sonra ise hepimizin başına küt diye inecek.

Meslek Bankası meselesi, Erdoğan’ın senelerdir başvurduğu CHP-AK Parti kutuplaşmasını sağlama yöntemi. Atatürk’ün vasiyeti oluşunu bir kenara koyarak söylüyorum ne yapacaklar; önce Define’ye daha sonra da büyük ihtimalle Varlık Fonu’na. Oradan ya yandaş birisi satın alacak ya da başka birine satacaklar.”

‘Casussa niye bağımsızlık’

Akşener, Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında da Eren Eğilmez’in sorularını yanıtladı ve şunları söyledi:

“(24 Haziran’da CHP ile ittifak) Saadet Partisi, Halkçı Parti ile seçime girme kararı aldık. CHP’nin bir zorlaması olmadı. Saadet Partisi buna ikna olmadı, CHP’yi de istedi. Oy kaybına sebep olmuş olabilir fakat bir taraftan da seçime gittik.

(Rahip Brunson’un özgür kalması) Uçtu papaz uçtu… Bu rahip meselesiyle ilgili ben bir yorum yapmıştım. Benim devletim, milli istihbarat, demişse fakat ‘bu kişi casustur’, ben buna itimat etmek zorundayım. Devletlerde casus takası vardır. Nitekim bir papazı istedi, Pensilvanya’da yaşayan papazı istedi Erdoğan… O papazı alamadığın ortaya çıktı, iki MIT’çi çocuk YPG’nin elinde. Bari şu papaz gidecekse o iki genci unuttunuz bu iki genci alın dedim. Papaz casustu, ben bilmiyorum, hatalı oldu denildi. Casussa niye serbest bırakılıyor, değilse niye 2 buçuk yıldır hapiste? Türkiye’nin itibarını iki paralık eden bir şart.”

öne çıkan haberler

Görünce elbiseleriyle suya girdiler

Mutlaka ellerinizi yıkamanız gereken 8 şart

Whatsapp’taki risk Türkiye’ye sıçradı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: