• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Meral Akşener’den Brunson eleştirisi: ‘Uçtu uçtu papaz uçtu’

Meral Akşener’den Brunson eleştirisi: ‘Uçtu uçtu papaz uçtu’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM’deki partisinin grup toplantısında konuştu. Meral Akşener, ekonomideki gelişmelere değinerek, “Bunlar çarşıda, pazarda, markette, zabıtaya etiket teftiş ettiriyor. Bu Nedenle enflasyonla çaba edeceklerini sanıyorlar. Söyler misiniz; bu durumda ne yapalım? Biz de geçiş ücreti düşsün diye, Erdoğan’ın, dolara endekslediği köprülere, tünellere, otoyollara zabıta mı gönderelim? Açıklanan planın özeti bu. Plan, enflasyonla yok, esnafla çaba planı. Hükümet geçtiğimiz hafta üreticilere, iki ay sürecek yüzde 10 indirim çağrısı yaptı. Kuşkusuz sıcacık gelirlinin cebinde kalacak her kuruş bizim için değerlidir ve destekleriz” dedi.

Ülkeyi düze çıkaracak kadrolara sahip olduklarını söyleyen Akşener, “Bu yoz ve ucube sistemi, Türkiye’ye dayatırken, ne diyorlardı? ‘Ekonomi şaha kalkacak. Dünya kıskançlıktan çatlayacak. Türkiye pek bir uçacak ama, tutabilene aşk olsun’ Peki netice ne oldu: dolar uçtu, enflasyon uçtu, faiz uçtu, işsizlik uçtu. Yağ, un, zeytin uçtu. Domates, yumurta, tuzlu uçtu. Sonunda da uçtuuçtu, papaz uçtu” diye konuştu.

‘Al papazı, ver papazı diyordun; papazı verdin, kimi aldın?’

Meral Akşener, rahip Brunson’ın serbest bırakılmasına ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Konkordato nedir bilmezdik, iflasın öteki adıymış, doğru öğrendik. Zabıtayla ekonomi idaresi görmemiştik, baştan sona gördük. Papaz kaçtı lafını bilirdik de, uçtuğunu duymamıştık, doğru duyduk. Her şeyi yaşadık. Daha kötüsü ne olacak? Bizi rızıkla mı korkutma ediyorsun? İn demekle iniyorsa, işsizliği dövizi, faizleri indirin. Ha bir de o uçaklardan, arabalardan inin. Ama bakıyoruz fakat pişkinlikte sınırları değil. Tekrar inkar edip ‘Ajan demedim, Ajans dedim’ diyecek. ‘Casus demedim bir sus dedim’ diyecek. ‘Rahip demedim sahip dedim’ diyecek. Ne diyordu: ‘Bu fakir bu görevde olduğu sürece, o teröristi alamazsın’ İçimizden sessizce, ‘Atma Recep, din kardeşiyiz’ dedik. Papaz uçtu, elbisesi kaldı. 12 Ekim’den günler önce, Amerika’da hazırlıklar yapıldı. Mahkeme başlamadan, uçağı pist başına çekildi. Papazı verdin gitti. Ne aldın, kimi aldın? FÖTÖ’nün elebaşını alabildin mi? YPG’nin elindeki, Ulusal İstihbarat mensubu iki evladımızı al dedik, alabildin mi? El-alemin papazına sahip çıktığı gibi sen bu iki evladımıza sahip çıkmadın.”

‘Suud, Türk’e aleyhinde İngiliz atı olarak ortaya çıkmıştır’

Meral Akşener, gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına karşın şu değerlendirmelerde bulundu: “Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ortadan kaldırılması karşısında, tek söyleyebildiği şu oldu: Sessiz kalamayız. Hepsi bu. Sözcüsü de diyor ancak; ‘Suudi Arabistan’la karşılıklı çalışacağız. ‘Neyi çalışacaksın? Tilkiyi, kümese bekçi mi yapacaksın? Kilerdeki peynir için, fareye nöbet mi yazacaksın? Sicili Türk düşmanlığıyla doymuş bir başkası da, ‘Bu konuda Suudi Arabistan’ı pozitif suçlamayalım’ diyor. Sanırsın, gazeteci Kapalıçarşı’da kayboldu.. Bu insan Konsoloslukta kayboldu, konsoloslukta. Suudi Arabistan, hem insan hayatına keza de egemenlik haklarımıza, açık açık saldırmıştır. Suud, kutlu coğrafyada, emperyalizmin kuklası ve maşasıdır. Suud, Mısır’da darbe destekçisi, Türkiye’de 15 Temmuz alçaklığının şakşakçısıydı Suud, Suriye’de PKK’nın, yüz milyon dolarlık bağışçısıdır.”

‘Erdoğan’ın da 3C’si var: CHP-CHP-CHP’

Meral Akşener, Meslek Bankası tartışmalarını anımsatarak şunları söyledi: “Erdoğan siyaseten iflas ettiği için, her müflis tacir gibi, eski defterleri karıştırıyor. Meslek Bankası’ndaki CHP hisselerini gündeme getirmesi de böyle bir girişimdir. Aralarındaki kavgaya biz girmeyelim. Fakat şunu da söylemeden geçmeyelim; Erdoğan’ın derdi hazine yok. Ekonomi yok. Millet değil. Ona, idareli krizi gündemden düşürecek, bir sahte kriz gerekli. AK Parti ile CHP’nin, birbirlerini döverek büyüttükleri bu oyunların, millete bir faydası yok.Salazar’ın 3 F si vardı: Futbol, şenlik, fiesta. Erdoğan’ın da 3C’si var: CHP-CHP-CHP.”

‘İnönü polemiği düşüncesiz ve yaralayıcıdır’

Meral Akşener, İsmet İnönü polemiğinin patavatsız olduğunu bildirerek şöyle dedi: “‘İsmet İnönü’nün elinde Amerikan bayrağı var’ dediği günlerde, Sayın Erdoğan’ın abileri, Dolmabahçe rıhtımında, alkışlarla Amerikan 6’ncı filoyu karşılıyordu. Meclis Başkanı yaptığı İsmail Kahraman abisine danışmadan, bu mevzulara girmesin, batar. Tuttuğu bayrak, İsmet İnönü’yü Amerikancı yapıyorsa, Siyonistlerden aldığı Hizmet madalyası, Tayyip Erdoğan’ı neci yapar? Bu polemik, boşboğaz, ve yaralayıcıdır. Ve iki tarafın da beslendiği bir polemiktir. Olan, tarihi şahsiyetlerimize olmaktadır. Her iki tarafı da, bu manâsız yarışa, ortak olarak son vermeye çağırıyorum.”

öne çıkan haberler

“Cengiz uzayda bile oynar”

Dünyanın en riskli işi

Instagram’ın karanlık yüzünü anlattı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: