• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Meral Akşener ile MHP Lideri Bahçeli Arasındaki Polemik Yargıya Taşınıyor

Meral Akşener ile MHP Lideri Bahçeli Arasındaki Polemik Yargıya Taşınıyor

İYİ Parti Genel Başkanı ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki gerginlik büyüyor. İkili arasındaki gerginlik, bir grup MHP’linin Akşener’in evine basmasıyla zirveye çıkmıştı. Akşener, sosyal ağ hesabı üzerinden kendisini tehdit edip, kasıt gösterdiği gerekçesiyle Bahçeli hakkında hafta başında suç duyurusunda katılmak kararı aldı.

İKİLİ ARASINDAKİ SÖZLÜ ATIŞMA

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, TBMM’nin yeni yasama yılındaki birincil Meclis grup toplantısında “Saray yancısından milliyetçi olmaz. Milliyetçiden de Saray paspası olmaz” açıklamasına MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Bu hanımefendiye son ihtarım, ayırmak ve yok etmek istediğin MHP’ye aleyhinde sinir ve sınırları ihlal eden vandal tutumuna devam edersen sonuçlarına sabretmek zorunda kalırsın” sözleriyle cevap vermişti.

AKŞENİR’İN EVİNİN BASILMASI

Arkasından da aralarında MHP Üsküdar İlçe Başkanı ve teşkilat üyelerinin de arasında bulunduğu bir grup gece saatlerinde Akşener’in İstanbul’daki evinin önünde Bahçeli lehine sloganlar atarak protesto eylemi yapmıştı.

Bahçeli de “partiden izin almadan” bu eylemi yapan Üsküdar ilçe teşkilatını görevden almıştı. Meral Akşener evinin önünde protesto yapan ülkücüler hakkında dava açmayacağını açıklamasına rağmen, 11 birey gözaltına alınmıştı.

BAHÇELİ’YE SUÇ DUYURUSU

Bu olayın peşinde Akşener, Bahçeli’yi etiketleyerek, “Başka anaların çocuklarının üzerinden yiğitlik olmaz, yüreğin yetiyorsa kendin gel bekleriz” mesajını paylaşmıştı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli de son grup toplantısında buna dikkat çekerek, “Bu ziyafet kirli bir davetti, güvenli olmayan bir meydan okumaydı.Türk’ün töresidir, eğlence varsa, icabet eden de çıkacaktı, sahiden çıkmıştır” açıklaması yapmıştı.

Akşener, Bahçeli’nin keza sosyal ağ hesabı üzerinden ayrıca de grup toplantısındaki konuşmalarında açık açık kendisini amaç gösterdiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. Akşener’in kabahat duyurusunun gerekçesini ise Bahçeli’nin “son ihtarımdır” açıklamasıyla kendisini gaye gösterdiği ve bu açıklamayı gören bazı ülkücülerin de bunu “mesaj” olarak algılayıp, evinin önünde eylem yaptığı savına dayandırdığı öğrenildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

MHP İLE POLEMİĞE SON

BBC’de yer alan habere tarafından; Akşener’in, bundan sonra Bahçeli ile ilk elden polemiğe girmeme kararı da aldığı, yakın çevresine de, “Bundan sonra bundan böyle sadece hak yoluyla hesaplaşacağız” mesajı verdiği öğrenildi. Akşener’in “polemiğe girmeme” kararının aşağıda ise AKP ve MHP’nin, muhalefete karşısında ‘rol paylaşımı’ yaptıkları kanaati yatıyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

İYİ Parti’de bu “rol paylaşımı” şöyle açıklama ediliyor:

“AK Parti, CHP’yi hedefleştiriyor, MHP’ye de bizi amaç yapma rolü verilmiş. Böylece muhalefeti hedefleştirme konusunda iki ortak bir rol paylaşımına gidip, kamuoyunda itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Ancak İYİ Parti olarak MHP’nin eline biz bu kozu vermeyeceğiz. O nedenle İYİ Parti, MHP’yi değil sayacak. Eğer oradan bir hakaret, korkutma gelirse de artık sadece yargı önünde hesaplaşacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: