• DOLAR
  5,2900
  % 0,12
 • EURO
  6,0040
  % 0,12
 • ALTIN
  228,4183
  % 0,19
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Meral Akşener, Devlet Bahçeli Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Meral Akşener, Devlet Bahçeli Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

KORKUTMA, HAKARET VE AŞAĞILAMA

Akşener, avukatı göre yapılan başvuruyla, TCK’nın, 106, 125, 214, 216, 218’inci maddelerine tarafından, korkutma, hakaret, kabahat işlemeye tahrik ve aşağılama suçlarından cezalandırılmasını talep etti.

TARTIŞMANIN ARKA PERDESİ

Akşener, partisinin birincil grup toplantısında, ” MHP’nin Saray yancısı olduğunu” söylemiş ve bu sözler üzerine de Bahçeli, resmi Twitter hesabından bir tanımlama yaparak, “Bu Hanımefendi’ye son ihtarım, taksim etmek ve imha etmek istediğin MHP’ye karşı asap ve sınırları ihlal eden vandal tutumuna devam edersen sonuçlarına sabretmek zorunda kalırsın. Demedi deme, büyük lafı dinle” demişti. Bahçeli’nin bu açıklamasının peşinde da o gece bir grup MHP’li Akşener’in evinin önünde protesto gösterisinde bulundu. Durum üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış ve 12 kişi gözaltına alınmıştı. MHP Genel Merkezi de “Genel merkezin bilgisi haricen böyle bir eylem gerçekleştirdikleri” gerekçesiyle MHP Üsküdar İlçe Başkanlığı’ndaki tüm üyeri görevden almıştı. İki parti arasındaki stres Meclis’te salı günkü grup konuşmalarına da yansımış, Bahçeli, “Kamera tutan el kimindir, evde kimler hangi gayeyle toplanmışlardır” açıklamasında bulunmuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

”DİL UZATANIN DİLİNİ KOPARIRIZ”

Bahçeli, açıklamalarında “Don Kişot, esinti değirmenlerine kılıç çekerek saldırırdı. Siyasi Don Kişotların da ilkeleri, çizgileri yoktur. İP Genel Başkanı’nın söylemleri zincirleme olaylara neden olmuştur. Sosyal medyadan yanıt verince Türkiye’nin konuştuğu olaylar vuku bulmuştur. Adres vererek yanıt verecek değin çıldırmıştır. Ağırlama verince icabet eden çıkacaktır, çıkmıştır da. Gidenler gayet sıradan protesto yaptılar. MHP, Türkiye’nin kıvancı, son kalesidir. Lastik adamlarla işi olmaz. Aksini söyleyen edepsizdir, şahsiyetsizdir. Kim dil uzatırsa, el uzatırsa, ya dilini koparır, ya elini kırarız” ifadelerinide kullanmıştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: