• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Meclis’te Tartışan Vekilleri Uyaran Celal Adan: Vatandaş Bize Kötü Laflar Ediyor

Meclis’te Tartışan Vekilleri Uyaran Celal Adan: Vatandaş Bize Kötü Laflar Ediyor

2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmelerinde milletvekillerinin yaptığı konuşmalar sırasında tartışma çıktı. Oturumu yöneten MHP Grup Başkan Vekili Celal Adan, “TBMM’yi izleyen vatandaş bizim adımıza çok kötü laflar ediyor, ‘Şunlara bakın’ diyor” diyerek tartışan milletvekillerini sakinleştirmeye çalıştı.

AK PARTİLİ VE CHP’Lİ VEKİLLER TARTIŞTI

TBMM Genel Kurulu’nda, 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’nin 5 maddesi kabul edildi. Teklifin 3. maddesi üzerinde grubu adına söz alan CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, günlerdir süren bütçe görüşmeleri sırasında konuşan bakanları dinlediğinde, “Acaba bunlar mı yanlış yerde yaşıyor, ben mi yanlış yerde yaşıyorum.” diye düşündüğünü söyledi.

Kendisinin bir eğitimci olduğunu belirten Kaya, “Sanki ülke güllük gülistanlık, yoksulluk, soysuzluk, arsızlık yok, sokakta çocuğuna ayakkabı alamadığı için intihar eden baba yok, öğrencisi okula geldiğinde sümüğünü silen öğretmen, yoksulluğunu bir kenara bırakıp öğrencisini kucağa alan öğretmen yokmuş gibi bakıyoruz. Sanırım arkadaşların saraylarının ya da sırça köşklerinin duvarları çok kalın, dışarıda yaşanan hiçbir şeyi duymuyorlar ve görmüyorlar. Burada da pencere yok dikkat ederseniz, dışarıyı görmüyoruz. Dışarıda gerçekten bir karabasan hayat yaşanıyor. Lütfen dönelim ve dışarıyı görelim.” diye konuştu.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya

Kaya’nın “En az 3 çocuk yapın diyorsunuz nikah kıyarken. Bu çocuklar nasıl okuyacak, nasıl iş bulacak hiç düşündünüz mü?” sözlerine, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç tepki gösterdi. Kılıç’ın laf atmaya devam etmesi üzerine AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Kılıç’ı yanına giderek uyardı.

Elindeki “Şanlıurfa’da eşek sırtında taşınan öğrencilere ait olduğunu” belirttiği fotoğrafı gösteren Kaya, “Eşek sırtında çocuklarımızı taşımaya hakkınız yok sizin.” dedi. Kaya’nın konuşması sırasında bazı AK Parti milletvekilleri laf attı.

“BİZİM ADIMIZI KÖTÜ LAFLAR EDİYORLAR”

Tartışma yaşandığı sırada araya giren Meclis Başkanvekili Celal Adan, laf atmamaları için milletvekillerine uyarıda bulundu.

Meclis Başkanvekili olarak, bir milletvekiline bu yönde uyarı yapmaktan utanç duyduğunu söyleyen Adan, “Sabırlı olalım, çok değerli grup başkanvekillerimiz var, sizler söz isteyebilirsiniz. Söz atarken, emin olun, şu anda evinde sağduyulu bir şekilde TBMM’yi izleyen vatandaş bizim adımıza çok kötü laflar ediyor, ‘Şunlara bakın’ diyor. Dolayısıyla yakışmıyor bize. İmran Kılıç, derleyici, toparlayıcı güzel açıklamalar yapıyor. Kılıç’ın sabırsızlığına da ben hayret ettim.” ifadelerini kullandı.

Başkanvekili Adan, tartışmanın uzaması üzerine birleşime ara verdi.

Celal Adan Kaynak: AA

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Ak Parti chp meclis mhp tbmm

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: