• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Meclis Başkanı Yıldırım’ın Nikahta Yaptığı Espri, Salondakileri Kahkahaya Boğdu

Meclis Başkanı Yıldırım’ın Nikahta Yaptığı Espri, Salondakileri Kahkahaya Boğdu

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın oğlu Mustafa Nusret Turhan’ın nikah törenine katıldı. Çifte nikah şahitliği yapan TBMM Başkanı Yıldırım’ın, gençlere verdiği öğütte, “Evlilik, uzun ince bir yol, Aşık Veysel’in dediği gibi. Telaşlanmayın, bakan babanız o uzun yolları duble haline getirdi. İşiniz zor olmayacak.” demesi, salondakileri güldürdü.

BAKAN TURHAN’IN MUTLU GÜNÜ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın oğlu Mustafa Nusret Turhan hayatını Rüveyda Yıldız’la birleştirerek, dünya evine girdi. Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan nikah törenine TBMM Başkanı Binalı Yıldırım, Cumhurbaşkanı Fuat Oktay, eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, bakanlar, eski bakanlar, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, siyaset ve meslek dünyasından çok sayıda misafir katıldı.

“BAKAN BABANIZ UZUN YOLLARI DUBLE YAPTI”

Mustafa ve Rüveyda çiftinin nikahını İBB Başkanı Uysal kıyarken, çiftin nikah şahitliğini ise TBMM Başkanı Binalı Şimşek, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve damadın arkadaşı yaptı. Şahitler, çifte nikahın bahtı açık olması için dileklerini iletti. Nikahın ardındaki TBMM Başkanı Şimşek, izdivaç cüzdanını vermeden önce esprili bir şekilde çifte nasihat verdi. Yıldırım’ın verdiği öğütler salondakileri güldürürken, aynı zamanda büyük beğeni aldı. Yıldırım, “Izdivaç, uzun ince bir yol, Aşık Veysel’in dediği gibi. Telaşlanmayın, bakan babanız o uzun yolları duble haline getirdi. İşiniz zorlama olmayacak. Bu yol bir ömür boyu saygıyla, sevgiyle, samimiyetle, sadakatle bu yolculuğu birlikte gerçekleştireceksiniz” dedi.

YILDIRIM’DAN GENÇ ÇİFTE ÇOCUK TAVSİYESİ

Damada seslenen TBMM Başkanı Şimşek, evlilikte mutluluğun sırrının “İtaat et, gizli et” şeklinde olduğunu söyledi. Şimşek’ın esprili öğüdü salonda büyük beğeni aldı. sonra geline seslenen Yıldırım, “Rüveyda baktım hoşuna gitti, hemencecik havaya girme. Sen de ‘peki’ demesini bileceksin. Mustafa hiddetlenince sen ‘peki’ diyeceksin, sen hiddetlenince Mustafa ‘peki’ demeyi bilecek. Beypazarlı amcanın diliyle, ‘bir olur garip olur, iki olur karşı taraf olur, üç olur denge olur, bundan sonrası Cumhurbaşkanımızın kontenjanı, dört olur bolluk olur, gerisi Allah kerim olur” diye konuştu.

Evlilik cüzdanını damada veren TBMM Başkanı Şimşek, gelinin alnından öpüp cüzdanı ona vermesini istedi.

Protokolün güvey ve gelinle birlikte aile fotoğrafı çektirmesinin ardından nikah merasimi sona erdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın oğlu Mustafa Nusret Turhan ile Rüveyda Yıldız’ın düğününden kareler;

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: