• DOLAR
  5,2899
  % 0,24
 • EURO
  5,9677
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3228
  % 0,48
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Mansur Yavaş, Yerel Seçimlerde CHP ve İYİ Parti’nin Ortak Adayı Olmak İstiyor

Mansur Yavaş, Yerel Seçimlerde CHP ve İYİ Parti’nin Ortak Adayı Olmak İstiyor

2014’teki lokal seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olan Mansur Yavaş’ın, 2019’daki seçimlerde İyi Parti ve CHP’nin müşterek adayı olma istediği iddia edildi.

Gazete Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın kulislere dayandırdığı haberine kadar, yerel seçim stratejisiyle ilgili çalışmaların devam ettiği CHP’de, belediye başkan adaylarıyla ilgili ilk adım 24 Ekim’de yapılacak Parti Meclisi toplantısında atılacak. Toplantı sonunda CHP’nin kazanmaya yakın olduğu 100’ün üstünde ilçe ve beldedeki başkan adaylarını duyuru etmesi bekleniyor.

CHP PARTİ MECLİSİ 24 EKİM’DE TOPLANACAK

CHP’nin belediye başkan adaylarıyla ilgili karar merci olan Parti Meclisi 24 Ekim’de toplanacak. Edinilen bilgiye göre, bu toplantıda ismi üzerinde uzlaşılan, herkesin kararlaştırılmış olduğu, üstünde hiçbir kavga olmayan belediye başkan adaylarının isimleri onaya sunulacak. Aralarında Manisa Alaşehir, Denizli Pamukkale gibi ilçelerin olduğu açıklanacak belediye başkan adaylarının sayısının 100’ün üstünde olması bekleniyor.

BIRÇOK BELEDİYE BAŞKANI BAŞTAN ADAY GÖSTERİLECEK

Görüşme sonunda 31 Mart lokal seçimlerinde baştan namzet gösterilmesi düşünülen bir takım belediye başkan adaylarının da bildiri edilmesi bekleniyor. Kulislere tarafından Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen, Aydın’da Arzu Çerçioğlu, Hatay’da Lütfü Savaş ile yola devam edilecek. Ankara’da Yenimahalle ve Çankaya ilçe belediye başkanlarının da her tarafta aday gösterilmesi sürpriz olmayacak.

ÖN SEÇIM FAZLA SINIRLI YERDE YAPILACAK

CHP yönetiminin, büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını belirleme çalışması ise devam ediyor. Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlerin çok titiz çalışılması gereken yerler olduğunu söyleyen parti yöneticileri, seçimi kazanabilecek, tabanda karşılığı olan adayları tespit etmek için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Çok sayıda partili, belediye başkan adaylarının ön seçimle belirlenmesini talep ediyor. Fakat bu talebin fazla sınırlı sayıda yerde hayata geçmesi bekleniyor.

ANKARA’DA MANSUR YAVAŞ ÖNE ÇIKIYOR

CHP’de İstanbul ve İzmir adaylığı için fazla sayıda ad konuşulurken Ankara’da öne çıkan isim 2014 seçimlerinde de CHP’nin Ankara adayı olan Mansur Yavaş oldu. İYİ Parti’nin Ankara adayı olarak da ismi geçen Mansur Yavaş’ın ise iki partinin iki taraflı adayı olmak istediği konuşuluyor.

Bir CHP yöneticisi, “Biz defalarca söylediğimiz gibi tabanın sesini dinleyeceğiz. Genel Başkan’ın ifadesiyle sandık birliği, ittifakından yanayız. Lakin aşağıdan böyle bir istek gelirse natürel bu da değerlendirilir. Lakin şimdi değil” dedi.

Ankara Kulislerini Sallayacak İttifak Bombası: CHP ve İYİ Parti Yerel Seçimlerde Mansur Yavaş'ı Aday GösterecekAnkara Kulislerini Sallayacak İttifak Bombası: CHP ve İYİ Parti Yerel Seçimlerde Mansur Yavaş’ı Aday Gösterecek Ankara'nın Nabzı' Araştırmasının Sonuçları PaylaşıldıAnkara’nın Nabzı’ Araştırmasının Sonuçları Paylaşıldı Batuhan Yaşar: Batuhan Yaşar: “Mansur Yavaş CHP’yi Reddetti”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: