• DOLAR
  5,3119
  % 0,54
 • EURO
  6,0254
  % 0,47
 • ALTIN
  229,2715
  % 0,16
 • BIST
  102.415
  % 0,66
Lokal seçimlere iki koldan nabız

Lokal seçimlere iki koldan nabız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 Mart ayında yapılacak lokal seçimler için bambaşka kanallardan çalışma yürütüyor. Mevcut başkanların performansından vatandaşla ilişkilerine dek her alanda, hazırlanan raporları incelemeye bölge Erdoğan, özellikle muhalefetin elindeki belediyeler için Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde oluşturduğu bir ekiple egzersiz yapıyor. Erdoğan, 24 Haziran milletvekili seçiminde, sıkışık takvim sebebiyle listelerin hazırlanması esnasında bir takım hatalar yapıldığını dile getirmişti. Mahallî seçimler için benzer olumsuz durumun ortaya çıkmaması için, öbür kanallardan egzersiz yaptıran Erdoğan’ın, Külliye’de kurduğu bir takım ile de özellikle Doğu ve Güneydoğu ile muhalefetin elinde bulunan belediyeler için çok yönü olan bir alıştırma yaptırdığı öğrenildi. Erdoğan, bu illerde çözümleme yapmak için heyetler görevlendirdi. Bu heyetler illerdeki genel tabloyu ortaya koyacak. Lokal seçimlerde, partinin üstünde oy alma potansiyeli olan isimler belirlenecek.

DENEKLE TELEFON ANKETİ
ÖTE TARAFTAN; AK Parti Genel Merkez yönetimi de herzamanki kamuoyu yoklamalarının yanı sıra, anket şirketlerinden egemen olarak oluşturulan bir takım aracılığı ile vatandaşın nabzını tutmaya başladı. Türkiye genelinde 200 bin denekle anket yapan parti yönetimi, ortaya çıkacak sonuçların, namzet tespitlerinde kayda değer rol oylanacağını değerlendiriyor. AK Parti kaynakları “Özellikle yerel seçimlerdeki adaylar konusunda anket şirketlerinin manipülasyonlara açık olduğunu düşünüyoruz. Çünkü bir ilçede anket yapıldığında, derhal duyuluyor. Adaylar veya mevcut başkanlar kendi istedikleri sonucu dışlamak için çoğu zaman anketörleri yanıltıyorlar. böylece, realist netice almakta zorlandığımız yerler oluyor. Öbür yöntemlerle, netice almaya çalışıyoruz” görüşünü dile getirdi.

Dargınlık ve küskünlüğe yer yok

AK Parti’nin, hafta sonu Kızılcahamam’daki kampında yerel seçimlerde izlenecek strateji, kampanyanın nasıl yürütüleceği ve adaylarda aranan özellikler konusunda milletvekillerine data verilmişti. Lokal Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti’nin tekrar tekrar ‘değişimden’ yanlamasına olduğunu, bu kapsamda yerel seçimlerde de değişime gidileceğine vurgu yaptı. Özhaseki, namzet gösterilmeyecek başkanların ‘hukukunu’ koruyarak, seçimlerde küskünlük veya dargınlığa yol açılmayacağını anlattı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: