• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Lens Yapı’nın projeleri ses getirdi

Lens Yapı’nın projeleri ses getirdi

Aydınoğlu Grup, Mah Havacılık, Ortadoğu Grup ve Renium Yapı’nın bir araya gelmesiyle oluşan Lens Grubu’nun Idare Heyeti Üyesi Mert Kutlu; gayrimenkul sektörüne ilişkin ve firmanın projeleriyle ilgili bilgi verdi.

“KONUT SATIŞLARI 2 SENEDE DAHA DA ARTACAK”

Lens Grubu’nun Idare Heyeti Üyesi Mert Kutlu, gayrimenkul sektörünün şu anki durumunu ve ev satışlarını değerlendirerek, “Gayrimenkul sektörü son 2 senedir tembel bir grafik göstermesine karşın sektöre uygulanan teşvikler, uzun vadelendirmeler ve düşük faiz oranları ile yıllık ev satışı 1 milyon üstünde seyrediyor. Turkiye’deki genç nüfus ve muhtemel deprem riski de göz önüne alındığında, konut satışının sürat kesmeden devam etmesi önümüzdeki senelerde cok olası. Bilhassa ötelenen talebinde gerçeğe dönmesi ile ev satış rakamlarının önümüzdeki 2 senede yüksek miktarda artacağını öngörebiliriz.” dedi.

Lens Yapı'nın projeleri ses getirdi

“KAMPANYAYA ISTEK YÜKSEK”

“Türkiye İçin Gelir Vakti” kampanyasını sorduğumuz Kutlu, “31 Ekim’de sona erecek kampanyaya fazla pozitif talebin olduğunu görüyoruz. Ev satışında en manâlı faktör uygulanan düşük faiz oranları ve uzun vadelendirme sistemi. Bu tarz kampanyaların şirket bünyesinde finansmandan ziyade, halk ve özel bankaların da ortak olması ile daha kalıcı olacağını öngörüyorum. Bu sayede ev satışlarındaki ötelenen talebin bankalar aracılığı ile realize olacağını ve ev satım- alımının artacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“KONUT ALMANIN BÜTÜN ZAMANI”

Konut almak isteyenlerin bu kampanyayı kaçırmaması gerektiği de sözlerine ekleyen Kutlu, “Şu an ev olmak için doğru vakit. Yükselen döviz maliyetleri ve kurlar sebebi ile inşaat imal maliyetleri fazla arttı. Fakat aynı oranda artma konut metrekare birim fiyatlarına yansımadı. İnşaat maliyetindeki artışları ev üreticileri finanse ediyorlar. böylece fiyatların artması zaruri. Ev almak için doğru süre. Bu fiyatlara birkaç sene içerisinde konut bulmak imkansız hale gelecek. Sektöre uygulanan teşviklerde goz onune alındığında, ev alıcılarının harekete geçmesı için doğru bir zaman olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Lens Yapı'nın projeleri ses getirdi

“PROJELERİMİZE TALEP FAZLA YOĞUN”

Lens Inşa’nın Türkiye’de ses getirecek projelerinden de bahseden Kultu, “Lens Inşa olarak Anadolu yakasında 1 milyon metrekareye yakın kapalı bölge üretiyoruz. Projelerimiz ticari ve konut alanlarında oluşuyor. Lens Istanbul, Atasehir Modern ve Lens Çağdaş projelerimizde 3,5 milyar Türk Lirası ciro hedefimiz var. Yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlıyoruz. Projelerimizi İstanbul’un gelişmekte olan ilçelerinde ve ulaşım imkanlarının yoğun olduğu semtlerinde hayata geçiriyoruz. Sabiha Gökçen’e 500 metre yürüme mesafesinde olan Lens İstanbul projemizde Türkiye’nin en büyük açık semt çarşısını Mart 2019’da açılışını yapacağız. 1000 konut ve 40.000 metrekare ticari alandan oluşan projemiz bölgenin en büyük projesi. Bunun yanı sıra Atasehir’de 2018 yılında başladığımız Ataşehir Modern projemizde de 3 bloklu yüksek katlı modern mimariye sahip bir proje. Projelerimize talep cok yoğun. Bunun en büyük sebebi, ulaşılabilir birim metrekare fiyatları, uzun vadeli odeme planları ve vade farksız ödeme seçenekleri. Konut tüketici bu üçlüye fazla ağırlık veriyor. Yaşanılabılir ev alanları ve insanların nefes alabileceği alanlar üretiyoruz.” diye konuştu.

Lens Yapı'nın projeleri ses getirdi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: