• DOLAR
  5,2900
  % 0,12
 • EURO
  6,0040
  % 0,12
 • ALTIN
  228,4183
  % 0,19
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Kudüs Valisi serbest bırakıldı

Kudüs Valisi serbest bırakıldı

İsrail mahkemesi göre şartlı tahliyesine karar bahşedilen Filistin Yönetimi’ne emrindeki Kudüs Valisi Adnan Gays dün akşam geç saatlerde serbest bırakıldı. Kudüs Valisi Gays, serbest bırakılmasının gerisinde yaptığı yazılmış açıklamada, “Biz adalet sahipleriyiz, mukaddesatımızı, halkımızı özgür ve egemen olana kadar savunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Vali Gays’ın, dün çıkarıldığı mahkemede İsrailli hakim tarafından, 15 bin şekel (takriben 25 bin lira) kefalet ve 7 gün ev hapsi şartıyla tahliyesine karar verilmiş ancak savcının itirazı üzerine karar uygulanmamıştı.

Savcı karara itiraz etmişti

Karara itiraz eden İsrailli savcı, hakimden delillerin sunulması için yerel saat ile 18:00’e değin mühlet talep etmişti.  öte taraftan, cumartesi günü İsrail polisince gözaltına alınan Filistin Yönetimi’ne emrindeki Kudüs İstihbarat Müdürü Albay Cihad el-Fakih’in de akşam saatlerinde serbest bırakıldığı öğrenildi. İsrail özel polis kuvvetlerinden bir takım, cumartesi günü işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Beyt Hanina Mahallesi’nde önünü kestiği Kudüs Valisi Gays’ı aracından indirerek gözaltına almıştı.

İsrail polisleri cumartesi günü sabah saatlerinde Kudüs İstihbarat Müdürü Albay Fakih’i de gözaltına almıştı.

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Konseyi Genel Sekreteri Saib Ureykat da dün yaptığı yazılı açıklamada, İsrail polisinin Kudüs Valisi Gays ve Kudüs İstihbarat Müdürü Albay Fakih’i gözaltına almasını kınayarak hemen özgür bırakılmaları çağrısında bulunmuştu. 
 

öne meydana çıkan haberler

Türkiye’den vize istemiyor

Son hali şaşırttı

Alex’ten Aykut Kocaman sözleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: