• DOLAR
  5,3111
  % 0,52
 • EURO
  6,0351
  % 0,64
 • ALTIN
  229,5216
  % 0,24
 • BIST
  102.298
  % 0,55
Köy evine 500 bin TL teklif edilince şüphelendi

Köy evine 500 bin TL teklif edilince şüphelendi

Asırlar önce dönemin Kadısının oturduğu bölgedeki köy evinin altında bir söylentiye kadar 4 ton diğer bir söylentiye kadar de 40 ton altın olduğu öğrenilirken, kazıya devlete ait işlemler tamamlandıktan sonradan başlanacağı belirtildi. 

Aydınoğulları ve Cihanoğlu dönemlerinde kadıların oturduğu Mahalle olan Açık Fikirli KoçarlıÇeşme köyünün Kadılar  Mahallesi’nde oturan Bayram Ali Ünlü, ölüm edince evi çocuklarına servet kaldı. Torunu Şendil Ünlü kadar kullanılan eve satması için defineciler göre 500 bin öneri edilince konut sahibi durumdan şüphelenip jandarmaya müracaat etti. 

Evin aşağı yapılan incelemede asırlardır adından söz edilen ‘dikilitaş’ da evin altındaki ahırda çıktı. İnsan gücüyle hareket ettirilmesi muhtemel olmayan taşın altının ve çevresinin resmi işlemler tamamlandıktan sonra devlet eliyle kazılacağı belirtildi. 

Dedesinden miras kalma Kadılar Mahallesi’ndeki evin üzerine yeni konut yaparken fazla sayıda işlemeli ve tarihi değeri olan taşlarla dikili taşın yanına mağara çıktığını belirten Şendil Ünlü, “Ne çıkarsa çıksın. Resmi ve devlet eliyle kazılmasını istiyorum. Bunun için devlete ait işlemler başladı. Kayıtlar tamamlandıktan sonra kazı yapılacak. Kimisi 4 ton kimisi 40 ton altından laf ediyor. Bunu bilmiyoruz lakin çok değerli şeylerin olduğunu duyduk” diye konuştu. 

Mahallenin çok eski bir yerleşim yeri olduğunu ve önceden kadılar oturduğu için bu bölgeyi Kadılar Mahallesi dendiğini belirten köylüler, günlerdir bahse konu evin altındaki dikilitaşın olduğu bölgede bir rivayete göre 4 ton diğer bir rivayete tarafından 40 ton altın varlığının konuşulduğunu söyledi. Söylentilerin hakiki olması için herkes az daha dua ederken, evin altındaki ahırda bulunan koskoca taş da görenleri şaşırtıyor. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: