• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Korkunç Şüphe! Cemal Kaşıkçı’nın Cesedini Şöminede mi Yaktılar

Korkunç Şüphe! Cemal Kaşıkçı’nın Cesedini Şöminede mi Yaktılar

İstanbul’da 2 Ekim’de girdiği Suudi Arabistan Başkonsolosluk binasında 15 şahsiyet suikast timi kadar öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturmasında Suudi yetkililer cinayeti itiraf etti. Soruşturma ile ilgili en büyük soru olan Cemal Kaşıkçı’nın cesedinin nerede olduğuna ise hemen şimdi cevap bulunamadı. Suudi yetkililerin Kaşıkçı’nın cesedinin yerli bir işbirlikçiye verilerek ortadan kaldırıldığını açıklamasına rağmen polis ve istihbarat birimleri Kaşıkçı’nın cesedinin Rezidanstan dışarı çıkartılmadığı üzerinde duruyor.

ŞÖMİNE KAŞIKÇI İÇİN Mİ YANDI?

Polis, olayın üzerinden bir hafta geçtikten sonradan Suudi yetkililerin müsade vermesi üzerine başkonsolosluk binasında ve konsolosluk rezidansında arama yapabilmişti. Eldeki verilere göre Başkonsolos Uteybi’nin odasına girme olasılığı yüksek olan Cemal Kaşıkçı’nın burada öldürülmüş olabileceği değerlendiriliyor.

BAŞKONSOLOSUN ODASINDA HİÇKİMSENİN PARMAK İZİ ÇIKMADI

Ancak Başkonsolos’un odasında parmak izi dahi bulunamaması, cinayetten daha sonra ortamın adli tıp uzmanınca detaylı şekilde temizlendiğini gösteriyor. Kamera görüntülerinde 6 araçlık kararsız vasıta konvoyunun 15.10 sıralarında Konsolosluk Rezidansı’na gitmesi nedeniyle polis, Kaşıkçı’nın bu konvoydaki Vito araçla rezidans binasına taşındığını değerlendiriyor. Sonraki süreçte de rezidansa giren meydana çıkan araçları peşine düşüp takip eden polis ekipleri Kaşıkçı’nın cesedinin rezidans binasında ortadan kaldırıldığı üzerinde duruyor.

ŞÖMİNE YAKIN ZAMANDA YANMIŞ

Vatan’ın haberine kadar; Bu belirsizlik üstüne polis, rezidansta arama izini verilmeyen kuyu haricinde bütün detayları özenle inceledi. Bu detaylardan birinin de rezidansta yer alan şömine olduğu öğrenildi. Yapılan incelemelerde şömine bacasındaki islenmenin yakın zamanda olduğu belirlendi.

ŞÖMİNE DE TAMAMEN ARINMIŞ

Şöminenin ise adamakilli arinmiş olduğunun görülmesi üstüne polis durumdan şüphelenerek bacadan ve şömineden örnekler aldı. Örnekler incelenmek üzeri kriminal laboratuvara gönderildi.

TELEFONU KİLİTLENDİ

Cemal Kaşıkçı’nın 2 Ekim’de konsolosluk binasına girmeden önce nişanlısı Hatice Cengiz’e teslim ettiği Apple IPhone telefonu ve bilgisayarı da polis göre inceleniyor. Ancak Kaşıkçı’nın iPhone telefonunun şifresinin yanlış girilmesi nedeniyle kendini kilitlediği ve incelenemediği öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: