• DOLAR
  5,2858
  % 0,16
 • EURO
  5,9723
  % 0,00
 • ALTIN
  224,5755
  % 0,67
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Komşularına Yük Olmak İstemeyen 60 Yıllık Çift, Ölmeden Mezarlarını Kazdırdı

Komşularına Yük Olmak İstemeyen 60 Yıllık Çift, Ölmeden Mezarlarını Kazdırdı

Sivas’ın İmranlı ilçesine ast Kuz köyünde yaşamış Zorlu çifti, ”Kış aylarında bizim köyümüzde 1-2 metre kar yağar. Yollar kapanır. Kış aylarında ölürsem beni de buraya getirmeyebilirlerdi.” diyerek hayattayken kendi mezarlarını kazdırdı.Dursun Engebeli (82) ve Selvi Zorlu (80), kazdırdıkları mezarların üzerini bir kapak ile örterek kimseye ağırlık olmamak için her iki mezarı da defne hazır ışık halkası getirdi.

“ÖLÜNCE KOMŞULARA AĞIRLIK OLMAMAK İÇİN MEZARIMI KAZDIRDIM”

Takriben 60 takvim mutlu bir evlilikleri olduğunu bildiren çift, mezar yerini belirlerken de alıngan davrandı. Çift, mezarlarını hem Selvi Zorlu’nun baba evinin bulunduğu komşu köyü hem de yaşadıkları Kuz köyünü görebilen baskın bir tepede kazdırdı. Dursun Zorlu, bölgede kış şartlarının engebeli geçmesinden dolayı kış aylarında gerçekleşebilecek olası bir ölüm durumunda konu komşuya yük olmak istemediklerini belirterek, “Ölüm hepimiz için. Yakın mı uzakta mı bilmiyoruz. Kış aylarında mı öleceğiz yaz aylarında mı bilmiyoruz. Kış aylarında bizim köyümüzde 1-2 metre kar yağar. Yollar kapanır. Kış aylarında ölürsem beni de buraya getirmeyebilirlerdi. Ben de sağlığım yerindeyken kendi imkanlarım ile benim ve eşimin mezarını burada kazdırdım.” dedi.

”ÖLÜNCE KİMSEYE TARTI OLMAMAK İÇİN BUNU YAPTIK”

Selvi Engebeli ise, “Ben eşimden razıyım. Rabbim de ondan razı olsun. İkimizin de mezarı bağlı yana. Takriben 60 yıldır evliyiz. Mutlu bir hayatımız oldu. Ölünce kimseye önem olmamak için bunu yaptık” biçiminde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: