• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Koltukların manâsız kalması esnaf odası başkanını kızdırdı

Koltukların manâsız kalması esnaf odası başkanını kızdırdı

Çeşme ilçesinde, MESLEK-KUR yetkilileri bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda, MESLEK-KUR faaliyetleri hakkında da veri verildi. Bilgilendirmede; mesleki eğitim kursları işbaşı eğitim programları, 100 Günlük Eylem Planı, SGK teşvikleri esnaf ve işletme sahiplerine anlatıldı.

Toplantıya katılım eksik olunca kızdı

Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü, toplantıya katılım sağlayanlara teşekkür etti. Başkan Köfüncü, “Lafa gelince diyorlar fakat; ‘Biz hiçbir şeyden faydalanamıyoruz.’ Biz de diyoruz ki; ‘Gelin size devletimizin yetkili birimleri neyin, nasıl olduğunu anlatsın’. Ne yazık ancak yeniden esnafımızın ve işletme sahiplerimizin ilgisini çekemiyoruz. Her şeyden öte en ilk kez Çeşme’m namına üzülüyorum. Devletimizin sunduğu imkanlardan en üstteki düzeyde yararlanmak isteyen bir kalbim var, odamla beraber. Böyle bir tabloyla da karşılaşınca çok üzülüyorum” diyerek sitem etti.

“Şevkimizde bir nebze de olsa düşüş yaşanabiliyor”

MESLEK-KUR Konak Hizmet Merkezi Şube Müdürü İbrahim Ay, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü’nün toplantıya katılımın eksik olmasından dolayı dile getirmiş olduğu haklı serzenişine değinerek, “Bizlerin düzenlemiş olduğu bilgilendirme toplantılarına katılım az olduğu vakit sunum şevkimizde bir nebze de olsa düşüş yaşanabiliyor; ancak biz kurum olarak bir kişiye de bin kişiye de bilgiyi arzetmek, kurum hizmetlerini götürmekle mükellefiz. Dolayısıyla bilgide erişim ne değin fazlaysa, toplumun bilme düzeyi de bir öyle artar. Toplantıya katılım sağlayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizler bu toplantıları böylece fazla yerde gerçekleştirdik. Katılımın çelimsiz olması sadece Çeşme’ye özgü bir koşul değil. Bu, genel bir toplumsal perspektif ve girişim” dedi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından slaytlarla kısa ve öz bilgiler vererek esnaf ve işletme sahiplerini bilgilendiren MESLEK-KUR Etkin Iş Gücü Programları Uzmanı Anıl Tanburacı, öncelikli olarak IŞ-KUR’un yürütmekte olduğu programlar hakkında data verdi. Bilgiler paylaşan Tanburacı, mevcut programlardan, kurslardan ve ayrıcalıklardan yararlanabilmek adına hem meslek arayanların ayrıca de işverenlerin sahip olması gereken özellikleri anlattı.

Özellikle istihdam temin etmek adına Meslek Başı Eğitim Programları ve ‘Bir Senden Bir Benden İstihdam Teşviki’ noktalarında teferruat paylaşan Tanburacı, “Bizler lüzum MESLEK-KUR, lüzum SGK, gerekse devlet kanalıyla siz işletmecilere sağlanan kolaylıklardan sizleri haber vermek namına bu toplantıları düzenliyoruz. Yeni bir kişiyi işe olmak isteyen işletmelerden de ricamız şu; işe alım sürecinden önce İŞKUR’a uğrayıp data almaları” ifadelerini kullandı.

Toplantıya, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü ve IŞ-KUR Konak Hizmet Merkezi Şube Müdürü İbrahim Ay, Meslek ve Iş Danışmanı Erdem Yılmaz, Aktif Meslek Gücü Programları Uzmanı Anıl Tanburacı, Meslek ve Iş Danışmanı Uzmanı Adem Gökhan Akın katıldı.

öne çıkan haberler

Yonca Evcimik’ten takipçisine jet yanıt

İtalyanlar Trezeguet’yi duyurdu

Büyük bomba! Zico ve Alex

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: