• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Kol Kırığı İle Hastaneye Giden Diş Doktoru, Yoğun Bakımda Yaşam Savaşı Veriyor

Kol Kırığı İle Hastaneye Giden Diş Doktoru, Yoğun Bakımda Yaşam Savaşı Veriyor

Dişçi Gamze Şanslı Urhan, 12 Ekim’de Antalya’nın Alanya ilçesinde geçirdiği trafik kazasının gerisinde kol kırığı diye gittiği hastanede yanlış teşhis ve ameliyatlarla önce kolunu kaybetti, sonradan beyin kanaması geçirdi. Talihsiz kadın, şu anda yoğun bakımda yaşam savaşı veriyor.

TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ

Antalya’nın ilçesi Alanya’da 12 Eylül günü geçirdiği trafik kazasında arkadaki koltukta otururken başka bir aracın çarpması sonucu sağ kolu kırılan diş hekimi Gamze Uğurlu Urhan, kaldırıldığı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çare altına alındı.

OMZU ALÇIYA ALINDI EVE GÖNDERİLDİ

Kol kırılması teşhisiyle omzu alçıya alınan doktor Urhan, 15 gün sonra kontrole gelmesi söylenerek evine gönderildi. Fakat iki günün arkasından Gamze Uğurlu Urhan, bir aksaklık olduğunu düşünerek eşi Halis Urhan ile beraber röntgenini alarak başka doktorlardan görüş aldı.

OMZUNDA PARÇALIK KIRIKOLDUĞUNU ÖĞRENDİ

Yeni Asır’dan Hüseyin Kılıç’ın haberine kadar; Görünüm aldığı doktorlar omuzunda parçalı kırık bulunduğunu ve bu süreçte ameliyat olması gerektiğini söyledi.

Vakit geçirmemeleri gerektiği belirli Urhan çiftti, kendilerine ilk müdahalenin yapıldığı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tekrar başvurdu. Tekrar röntgeni çekilen Urhan, 15 Eylül’de ameliyata alındı.

DOKTORLAR ATARDAMARA HASAR VERDİ

Kendisine kolay bir ameliyat olduğunu ve bir saat içinde işlemin tamamlanacağı söylenen eşi Halis Urban, ameliyathanenin kapısında beklemeye başladı.

Ama ameliyatı yapan doktorlar, atardamara hasar verdi, kolay diye nitelendirilen operasyon tehlikeli bir hal aldı. Bunun üstüne kalp ve damar cerrahı iki doktor daha ameliyata dahil edildi. 5 saat süren müdahaleye karşın üç doktor da hasarlı damarı düzeltemedi. Ivedi olarak anjiyo yapılması gereken Urhan, “Bu hastanede damar için anjiyo donanımı değil” denilerek Alanya Başkent Hastanesi’ne sevk edildi.

Başkent Hastanesi’nde doktorlar göre anjio yapılan Urhan’ın akış olmadığı saptanan kol bölgesine acil olarak damar nakli için müdahale edildi.

ENFEKSİYON KAPTI, DAMAR TIKANDI

Lakin 7 saat süren ameliyat başarısız geçti. 16 Eylül sabahı tekrar ameliyata alınan Gamze Urhan, kolunda oluşan kas yırtılmaları ve fazla ödem yüzünden başarısız geçen bir tedavi süreci yaşadı ve 27 Eylül günü bu defa Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedaviye alınan Gamze Uğurlu Urhan, Alanya’da kolunun enfeksiyon kaptığını ve atar damarın yeniden tıkandığını büyük bir acıyla öğrendi.

SAĞ KOLU KESİLDİ

Basit bir kol kırığı, buna konulan hatalı tanı ve başarısız müdahaleler sonrası bir çocuk annesi kadın duydukları karşısında yıkıldı. Diş Hekimi Urhan’ın kangren olan sağ kolu kesildi.

BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ

Bu olayların ardındaki beyin kanaması geçiren dişçi Gamze Uğurlu Urhan, yoğun bakıma alındı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: