• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Kızına Soğan Atan Babaya 2 Yıla Kadar Hapis İstemiyle Dava Açıldı

Kızına Soğan Atan Babaya 2 Yıla Kadar Hapis İstemiyle Dava Açıldı

Antalya’nın Manavgat ilçesi Side Mahallesi’nde annesiyle yaşayan kızı A.T.’ye (9) zorlama uyguladığı iddia edilen Atila T. hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. A.T. duruşmada, “Anneanneme gitmek istedim lakin babam müsade vermedi. Israr edince bana dürüst pet şişe ve soğan fırlattı. Babaannem ise ‘Soğan atma, kilosu pahalı’ dedi” diye ifade verdi. Baba Atila T. ise “Kızımın anlattığı gibi bir olay hiç yaşanmadı. Kızımı annesi bana aleyhinde dolduruyor.” dedi.

PET ŞİŞE VE KURU SOĞAN FIRLATTI

Babası ve annesi boşandığı için Manavgat ilçesi Side Mahallesi’nde annesi Ayfer T. ile yaşayan 6’ncı sınıf öğrencisi A.T., geçen temmuz ayında ziyaretine gelen babası Atila T. ile Denizli’nin Buldan ilçesine gitti. Bir zaman babasıyla kalan A.T., aynı ilçede oturan anneannesini gezmek istediğini söyledi. sözde, baba Atila T., kızına tepki gösterdi. Atila T. arkasında eline geçirdiği su doymuş pet şişe ve kuru soğanları kızına fırlatıp, tokat attı.

KOLAY YARALAMA SUÇUNDAN İDDİANAME HAZIRLANDI

Olayın meydana geldiği günün akşamı bir yolunu bulup anneannesinin evine dışarı giden A.T., yaşadıklarını anlattı. Anneannesi torununu yanına alıp polis merkezine artan bir şekilde eski damadı Atila T.’den şikayetçi oldu. A.T.’ye sağlık merkezinden darp raporu verildi. Baba Atila T. hakkında, ‘basit yaralama’ suçundan Buldan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca iddianame hazırlandı. Ardından asliye suç oluşturan mahkemesinde dava açıldı.

Side’de yaşamış A.T.’nin davayla ilgili ifadesi, Manavgat 4’üncü Asliye Suç Oluşturan Mahkemesi’nde annesi Ayfer T., avukatı ve sosyal hizmet uzmanı eşliğinde alındı. A.T. ifadesinde şunları söyledi:

”SOĞAN ATMA, KİLOSU PAHALI”

“Babam ile annem ayrıdır, ben normalde annemin yanında kalıyorum. Babam beni görmek için Manavgat’a gelmişti. Yanında alarak beni Buldan’a götürdü. Beni Buldan’da oturan anneanneme götürüp götüremeyeceğini sordum. O da bana ‘Götürürüm’ diye söz vermişti. Olay günü anneanneme gitmek istedim oysa kendisi müsade vermedi, ben de ısrar ettim. Bana dürüst yarım su batmış pet şişeyi fırlattı, elime eşit geldi. Ardından (sağ kolunu göstererek) buraya vurdu. Ardındaki babam soğan fırlattı o da sol koluma denk geldi. Babaannem ise ‘Soğan atma, soğanın kilosu pahalı’ dedi.”

”BABAMDAN ŞİKAYETÇİYİM”

Babasının fırlattığı pet şişenin vücudunda isabet yerleri göze çarpan ederek bir bir gösteren A.T., “Gece vakti ‘Aşağıdan eşyalarımı alacağım’ diyerek indim ve haberleri olmadan anneannemin yanında gittim. Babamdan şikayetçiyim” diye konuştu.

ANNE: KIZIM, BABASI İLE KARŞILAŞMAK İSTEMİYOR

A.T.’ye ifadesi esnasında eşlik eden sosyal hizmet uzmanı Hacer Büşra Kutluca ise küçük kızın kendini açıklama ederken, yeterli sürede göz teması kurabildiğini, anlatımlarıyla karoser dilinin uyumlu ve yüksek farkındalığının olduğunu, beyanlarına haysiyet edilebileceğini belirtti.

A.T.’nin annesi Ayfer T. ise eşiyle boşandıklarını, kızının velayetinin kendisinde olduğunu söyleyerek, “Ben kızım adına şikayetçiyim. Davaya yeralma istiyorum. Ne vakit babası ile röportaj olsa kızım istemiyor” dedi.

BABA: KIZIMIN ANLATTIĞI GİBİ BİR OLAY HİÇ YAŞANMADI

A.T.’nin babası Atila T. ise eski eşinin ve eşinin ailesinin kızına zorlama yaptığını savunarak, mahkemede anlatıldığı gibi bir olayın yaşanmadığını öne sürdü. Kızının bir gün önce hastanede olan anneannesine gittiğini, ertesi gün her yerde gitmek isteyince kendisinin müsade vermediğini söyleyen Atila T., “Kızımın anlattığı gibi bir olay hiç yaşanmadı. Kızımı annesi bana karşı dolduruyor. Hatta kendi yanlarından giderse ‘Yetiştirme yurdunda kalırsın, orada sana her gün ızdırap ederler’ diyerek korkutuyorlarmış. Bunu bana kızım anlattı. Zaten velayetini olmak için Manavgat’ta bambaşka bir dava açtım” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: