• DOLAR
  5,3121
  % 0,63
 • EURO
  6,0105
  % 0,77
 • ALTIN
  226,4565
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
Kılıçdaroğlu’ndan parti genel başkanlarına çağrı: Bu konuda el birliği yapalım

Kılıçdaroğlu’ndan parti genel başkanlarına çağrı: Bu konuda el birliği yapalım

Partisinin grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

Suriyeli göçmenler

AK Parti’ye oy veren vatandaşlarım size sesleniyorum. Suriyelilerden memnunsanız başımın üstüne. Memnun değilseniz neden bunlar geldiler diye şikayet ediyorsanız, onları Suriye’ye gönderecek olan parti Cumhuriyet Irk Partisi’dir. Biz bu yarayı saracağız. 

Sağlıkta zor

Sağlıkta şiddet artan bir şekilde artıyor. 83 takvim cumhuriyet döneminde, 1 hekim zorlama nedeniyle hayatını kaybetti. 16 takvim AK Parti iktidarı döneminde hayatını kaybeden hekim sayısı 11. Zorlama vakası sayısı ise 2012-18 aralarında 68 bin 375. Buradan tüm partilerin genel başkanlarına sesleniyorum, sağlıkta şiddete son vermek istiyorsak bu konuda el birliği yapalım. 

“Ameliyatlar durdu” iddiası

Burada Gazi Hastanesi’nin bir belgesini göstermiştim. Sonunda “hayati öneme haiz olan işlemlere devam edin. Ama hayati önem yoksa durdurun çünkü araç gereç alamıyoruz” diyor. Bu belgeyi açıkladım. Beyfendi rahatsız olmuş. Vay efendim nasıl açıklarsın. Bir doküman önüme geldiğinde hemencecik o belgeye sarılmam. O belge doğru mu araştırırım. ardına kadar bakarım, zorunlu kişilerle konuşurum ondan sonradan açıklarım. Benim ahlakım, inancım böyle. Bir doküman olsa neyse. Ordu Devlet Hastanesi, diyor oysa; acele vakalar hariç kalp kapak ameliyatı yapmayın. Çünkü fazla pahalı. Fiyat vermiyor firmalar diyorlar. Doların ne olduğunu bilmiyoruz. Karadeniz Teknik Üniversitesi onun da yazısı burada. Diyor ama; bir takım hastalarda yaşam kurtarıcı olarak uygulanan plazmaferez için gerekli olan terapötik aferez seti stoklarımızda bitmiş olup, çıkarılan bütün satın alımlarda hiçbir firma önerge vermediğinden dolayı alım gerçekleştirilememiştir…” Arkasında Giresun İl Afiyet Mdürülüğü “bu hastaneye bu tür hastaları sevk etmeyin” diye yazıyor. Derhal kim yalan söylüyor? 

Rahip Brunson’un özgürlük bırakılması

Devletin nasıl yönetildiğine bakın. Papaz casus, ajan, terörist dediler. “Dua” lakaplı bir kuytu tanıkla başladı bunlar. Rahat tanık rezaleti yaşadık. Erdoğan “Bu yoksul bu görevde olduğu sürece sen bu teröristi alamazsın” dedi. İstifa etti mi? Görevden ayrıldı mı? Brunson Amerika’da. Kim yolladı, Erdoğan gönderdi. Bizim papaz gitti özel uçakla gitti, ne oldu da verdin? Sen Türkiye Cumhuriyeti devletinin onuruyla şerefiyle nasıl oynarsın? Hani papazı vermeden papazı almayacaktın? Ne oldu? Çakma kahramanlarla Türkiye yönetilmez. Sıcacık tanıklar ifadelerinden vazgeçiyorlar. Birisi diyor ancak hakim beni hatalı anladı. Peki bu rahat tanıklara ne yapıldı? Niye tutuklanmadı bunlar? En büyük zararı hak fark etti. Brunson’un özgür bırakılacağını biz önce Amerikalılardan duyduk. Bu kimin ayıbı? Acilen sayın Bahçeli’ye çok açık ve net bir çağrıda bulunuyorum; Türkiye’nin onuruyla haysiyetiyle oynayan, ve Türkiye’yi milletlerarası arenada şiddet duruma sokan bu hükümete ve saraya destek vermeyi sürdürecek misin? Türkiye’yi korkutma ettiler, tehdide boyun eğdiler. 

Enflasyonla mücadele

Enflasyonla mücadele rakamları açıklandı. Doğalgaz fiyatları, petrol fiyatları indi mi? Belli pinpon topunda yüzde 50 indirim yapmışlardır. Enflasyonla uğraş, fiyat istikararı konusu Merkez Bankası’nın konusudur. Hemen kim açıklıyor, bakan açıklıyor. Hani Merkez Bankası bağımsızdı? 

Iş Bankası hisseleri

Atatürk ölmeden önce kendi el yazısıyla vasiyetini yazıyor. Meslek Bankası hisseleri bize ait değil biz temsil ediyoruz yalnızca. ‘Hazineye alacağım’ diyor. Şimdi ‘o bankaya el koyacağım’ diyor. Dünyada saygınlığı olan bir banka… Kenan Kâinat de aynısını yaptı, o da bir diktatördü. Her mücadeleyi yapacağız hukuk zemininde. Baskı şiddet bizi yıldıramaz. Vız gelir tırıs gider. 

 

öne çıkan haberler

Dünyanın en riskli işi

İnsan beynine çip

“Cengiz uzayda bile oynar”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: