• DOLAR
  5,2899
  % 0,24
 • EURO
  5,9677
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3228
  % 0,48
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Kılıçdaroğlu yerel seçimlerde hedeflediği 9 ili açıkladı

Kılıçdaroğlu yerel seçimlerde hedeflediği 9 ili açıkladı

Yerel seçimlere aylar kala ana muhalefet partisi CHP yol haritasını belirledi. 9 seçim kaybetmesine rağmen  koltuğundan vazgeçmeyen Kemal Kılıçdaroğlu 9 ili asıl amaç olarak belirledi.

Kılıçdaroğlu yerel seçimlerde hedeflediği 9 ili açıkladı

KASIT BELİRLENDİ

CHP Parti Meclisi (PM) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, yerel seçim gündemiyle toplandı. Bazı ilçe adaylarının oylanmasının beklediği PM öncesinde Kılıçdaroğlu, Merkez Idare Kurulu’nu (MYK) topladı. Burada da PM’ye sunulacak adaylara dönük değerlendirmelerin yapıldığı belirtildi.

CHP Genel Başkanı seçimlerde 9 ili edinmek için iddialı olduklarını belirtti.

Kılıçdaroğlu yerel seçimlerde hedeflediği 9 ili açıkladı

LOKAL SEÇİMLERDE ALMAYI HEDEFLEDİĞİ 9 İL

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, PM’ye sunulan MYK raporunun sunuş bölümünde ise gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gelecek sene mart ayında yapılacak yerel seçimlerin, gelecek süreçte odaklanacakları en önemli dönemeç olacağını vurgulayan Kemal Kılıçdaroğlu, şu değerlendirmeleri yaptı:

“Mart 2019 yerel seçimleri bununla beraber Türkiye’nin aydınlık yarınları için yerelden başlayarak, yönetim yetkisini liyakatli kadrolarımızla üstlenmeye başlayacağımız sürecin çıkış noktası olacaktır. Yerel seçimlerde önemli hedefler koyduk. İstanbul, Ankara, Mersin, Antalya, Adana, Balıkesir, Denizli, Fikiŗak, Bursa’daki lokal yönetimleri almak gibi büyük bir kasıt oluşturduk. Bunun yanına bu seçimde Türkiye’nin tüm şehirlerinde büyük başarılar elde edeceğimize olan inancım tamdır. Önümüzdeki süreçte daima birlikte tüm enerjimizle bu hedeflerimiz doğrultusunda kesin adımlarla ilerleyeceğiz.”


Yerel seçimlere aylar kala belli başlı muhalefet partisi CHP yol haritasını ortaya koydu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: