• DOLAR
  5,2858
  % 0,16
 • EURO
  5,9723
  % 0,00
 • ALTIN
  224,5755
  % 0,67
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Kılıçdaroğlu: Türkiye ahır devletine döndü

Kılıçdaroğlu: Türkiye ahır devletine döndü

CHP Genel Başkanı’nın partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmanın öne meydana çıkan bölümleri şöyle:

“HERKESE BİLDİRDİM DİYOR”

“Kaşıkçı’nın nişanlısı telefon ettiğinde Yasin Aktay ne yapıyor? Sözleriyle okuyorum, “Bizim istihbaratı da, emniyet güçlerimizi de, Cumhurbaşkanı’nın ofisini de bilgilendirdim.” Yani, herkese bildirdim diyor. Kısa bir zaman içerisinde kısa sürede bütün makamlar haberdar oldular, derhal gereken tedbirler alındı” diyor. Havaalanında kuş uçsa saptama edilecek bir noktaya gelindi. Kaşıkçı çıkmadı, nişanlısı herkese haber verdi, o kadar bir noktaya geldik fakat. Hoş.

“ARAMA 10 GÜN SONRADAN OLUYOR”

5 Ekim, dünya medyası yazıyor içeride öldürüldü diye. MBS, Bloomberg’e yorumlama yapıyor, Başkonsolosluk’ta Türkiye’nin arama yapmasına izin verilebilir. Peki arama ne zaman oluyor? 10 gün sonra.

Birinci soru: Niçin 5 gün beklediniz, kim size talimatlar verdi?

İkinci soru: Konsolosluğun konutunda da arama yapılacak. 16 Ekim’de. Şu acayip işe bakın, konsolos elini kolunu sallayarak Suudi Arabistan’a gidiyor. Neden müdahale edilmedi? Hunharca işlenen cinayetin faili veya tanığı; neden özgürlük bırakıldı. Dokunulmazlığı var diyorlar, öykü!

NASIL OLUYOR DA DEŞELEMEDEN BİR ŞEYLER YAPIYORUZ

17 Ekim’de başdanışman tanımlama yapıyor. “Olayı artı deşelemeden” diyor. Yav ortada cinayet tamamlanmış, masum bir insan öldürülmüş. Nasıl oluyor da deşelemeden bir şeyler yapıyoruz.

Kaşıkçı’yı öldürmek nedeniyle ekip geliyor, konsolosluğa yerleştiriliyor. Öldürülüyor. Dünya medyasına yansıyor. Ne oluyor peşinde? Öldürenlerin tamamı, elini kolunu sallayarak Türkiye’den ayrılıyor. 15 karakter timden 13 kişi, 18:30 ve 22:45 saatlerinde kalkan özel jetlerle, 2 birey ise tarifeli uçakla gitti deniyor. Katiller herkesin gözünün önünde, uçağa binerek Türkiye’den ayrılıyor.

“TÜRKİYE AHIR DEVLETİNE, ÇADIR DEVLETİNE DÖNDÜ”

Ne diyordu Yasin Aktay BBC’ye yaptığı açıklamada: Tüm makamlar farkında olan oldular. Kuş uçsa saptama edilir. Kuş yok, katiller uçtu. Bu, şu anlama geliyor. Türkiye, ahır devletine, bir çadır devletine dönmüştür. Gelip Türkiye’de canice işleyebilirsiniz, kimse size dokunmaz.

Bugün beyefendi diyor ki, failler İstanbul’da yargılansın. Beyefendi, onlar senin gözetiminde ve himayende yurtdışına çıktı.

“PARA YÜZÜNDEN KAÇIKÇI’NIN KATİLLERİNİ BAĞIMSIZLIK BIRAKTILAR”

Para yüzünden Kaşıkçı’nın katillerini özgür bıraktılar.

Tek adam rejiminde üniversiteler bilgi üretmez noktaya geldiler. Devleti yönetenlerin yalan söylemeye hakları yoktur. Erdoğan 13 Ekim’de, “Türk üniversitelerinin tarihlerinin en güçlü, en özgürlük, en egemen dönemini yaşadığını biliyoruz” diyor. Zaytung haberi değil bu.

Erdoğan 19 Ekim’de “Türkiye’nin 500 üniversite arasında esamesi okunmuyor. Demek fakat bir şeyleri ihmal ettik” diyor. Beyefendi hala kandırılıyorsunuz haberdar mısınız? Beyefendi seni PKK kandırdı, FETÖ kandırdı; yaptığın her şey yanlış.

Gittiğiniz yeniden “AK Parti iktidarı kanunsuzluk, pahalılık, işsizlik, müsriflik, adaletsiz, tefecilere hizmet eden iktidar demektir” deyin.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: