• DOLAR
  5,4792
  % 0,20
 • EURO
  6,2213
  % 0,29
 • ALTIN
  230,7859
  % 0,50
 • BIST
  105.616
  % 0,98
Kılıçdaroğlu Talimatı Verdi! Öztürk Yılmaz, Partiden İhraç Ediliyor

Kılıçdaroğlu Talimatı Verdi! Öztürk Yılmaz, Partiden İhraç Ediliyor

Türkçe ezan tartışması nedeniyle CHP Grup Disiplin Kurulu’na (GDK) özenli olarak muhakkak ihraç talebiyle sevk edilen CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) talebiyle 14 Kasım’da yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısında partiden belirli ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) sevkinin istek edileceği belirtildi.

SAVUNMA TALEP EDİLECEK

BUNUNLA BIRLIKTE PM üyesi olan Yılmaz, kendisi hakkında oylama yapılması durumunda bu işleme katılamayacak. 12 Kasım’da CHP Grup Idare Heyeti toplantısı yapılarak GDK için Öztürk’ten savunma istek edileceği açıklama ediliyor. Yılmaz, söz konusu savunmayı yazılı ya da sözlü olarak verebilecek.

AÇIKLAMALAR KILIÇDAROĞLU’NDAN

CHP’li vekilin bu sözlerine yanıt vermeyen Kılıçdaroğlu, parti organlarını harekete geçirdi. Öztürk Yılmaz’ın partiden ihraç edilmesini isteyen CHP Lideri, kurmaylarına direktifler verdi.

ÖZTÜRK YILMAZ NE DEMİŞTİ?

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, partisi tarafından ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmesine ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “Siz bayağılık bir işe imza attınız. Göreceksiniz, defolup gideceksiniz. Ve istifa etmiyorum kardeşim. Ne yapıyorsan yap, istifa etmiyorum. Ben bu partiye ‘Gel Öztürk’ diyerek gelmedim, ‘Git Öztürk’ diyerek gitmem. Sıkıyorsa beygir beni buradan. İstiyorsunuz ama, çekip gideyim. İyi biliyorsunuz, sen yönetemiyorsun ve ben de bir hazırlık içindeyim. Benim çalışmamı biliyorsun. Genel başkanlık konusunda bir hazırlığım olduğunu biliyorsun. Hesabın benim önümü kesmek. Beni şeytanlaştırmak. Biz nerede duruyoruz. CHP’nin değerlerini ardına kadar savunmak zorundayız. Sen istiyorsun, Öztürk Yılmaz partiden def olup gitsin. Çünkü sen beni muhalif olarak görüyorsun. Koltuğundan korkuyorsun. 9 seçim kaybetmiş birisi olarak bu yola başvurmak yanlıştır. Tarih seni yargılayacak. Bir insan, bir selefinin iftirasına maruz kaldı, dilini savundu diye ihraç edildiğini yazacak.Sen Atatürk´ün huzuruna çıktığın zaman sana cevabı ırk verecek. Her yerden bir Öztürk Yılmaz ile karışılacaksınız. Öztürk Yılmaz sahipsiz değildir. Sahibi Allah ve millettir. Göreceksin sen bunu kardeşim. Sen AKP ile meslek yürütüyor, onun dediklerini yapıyorsun. Yanlış yoldasın, dön bu yoldan.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: