• DOLAR
  5,3006
  % 0,41
 • EURO
  6,0071
  % 0,71
 • ALTIN
  225,9243
  % 0,37
 • BIST
  102.515
  % -0,19
Kılıçdaroğlu AK Parti seçmenini harama ortak olmakla suçladı

Kılıçdaroğlu AK Parti seçmenini harama ortak olmakla suçladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin talimatlar yaptı.

“KOŞA KOŞA GİTTİNİZ OY VERDİNİZ”

Kılıçdaroğlu, toplantıda AK Parti seçmenini harma ortak olmakla suçladı. Kılıçdaroğlu, “AK Parti’ye oy verenlere sesleniyorum; AK Parti’ye oy verenler, harama ortaktır. Bu da böylece bilinsin. Koşa koşa gittiniz oy verdiniz.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları;

“BÜLENT ECEVİT’İN ÖLÜMÜNÜN 12’İNCİ YILINI KUTLADIK”

“Bülent Ecevit’in ölümünün 12’nci yılını andık. Onun milliyetçiliği Beş Parmak Dağları’nda yazılıdır. Kimseden özür dilemedi, pazarlık yapmadı. Eğer bugün Ortadoğu’da dram varsa 16 yıldır ülkeyi yönetenlerdendir.

“ADALET HAK ARAMANIN GEREĞİDİR”

“Adalet, hak aramanın gereğidir. Bir haksızlığa uğradıysanız, size birinin hakkını teslim etmesi gerekir. Adaleti yıpratırsanız, devleti çökertirsiniz. Hak devletin temelidir. ‘Devletin bütün nehirleri, adalete olan susuzluğu gidermez’ diyor meşhur bir düşünür. Adaleti dağıtanların, adaleti yıpratmamaları için hukukun üstünlüğü ilkesiyle karar vermeleri gerekir. Adaleti dağıtan kişi bir güce teslim olmuşsa, adaleti dağıtamaz.

Kılıçdaroğlu AK Parti seçmenini harama ortak olmakla suçladı

“ERDEM İÇERDE YARGI Mİ BU”

“Eren Erdem, yurtdışına kaçacak diye tutukluyorlar. FETÖ ile ilgili kitap yazmış. Tehlikesini dünyaya duyurmuş. Yurtdışı yasağı kalkmışken tekrar tekrar yurtdışına gitmiş, gelmiş. Uyuşturucu baronu dışarda, Erdem içerde. Hak bu mu? AK Parti’ye oy veren vatandaşlarımızın vicdanına sesleniyorum.

Gizli şahit var. Eren Erdem’e mesaj atmış. ‘Beni buldular, senin karşı konuşursam aidat borçlarımı silecekler’ diyor. sonra mahkemede, ‘karşı açıklama vermemi istediler, intiharın eşiğindeydim, psikolojim iyi değildi’ diyor. 2 başat, ‘serbest bırakalım’ diyor. Diğerleri, ‘hayır tutuklayalım’ diyor.

“HAKSIZ YARGIÇLAR GÖREVDEN ALINSIN”

Berkin Elvan’ın cenazesine katıldı diye bir öğrencimiz tutuklu. Ardından Trump değil, Merkel değil, FETÖ borsası yok, dayısı değil, akrabası değil. O yüzden içeride. Bunlar adaleti yıpratan olaylardır. Haksız davranışları yapan yargıçların görevden alınması lüzumlu. Hakimlerin kendisine gelmesi lüzumlu. HSK’nın gereğini yapması gerekli.

“KATİLLER DE ÖYLE GİTTİ”

“Kaşıkçı cinayeti… Adamlar program yaptılar. Katiller uçaklarla geldi, otellere yerleştiler. cinayeti işlediler. Ellerini, kollarını sallayarak ülkelerine döndüler. Katillerin gitmesine niçin izin verildi? Hangi ile gitti? Papaz nasıl gittiyse, katiller de pek gitti. Katiller de gitti, hiç değilse papaz katil değildi. Adamlar ellerini kollarını sallayarak VIP’ten gitti. Bana bu ülkede yargi var diyeceksin ondan daha sonra…

Kılıçdaroğlu AK Parti seçmenini harama ortak olmakla suçladı

Milletlerarası hukukun bize verdiği hakkı bir iktidar niçin kullanmaz? Konsolosluğun etrafı sarılır, konsolos gözaltına alınırdı. Dünyada ve geçmişte örnekleri var. Böyle dünya lideri mi olur?

Allah konuşturuyor, ‘Biz elimizdeki veri ve belgelerin kopyalarını Suudilere verdik’ diyor. Suudi Arabistan’dan bir siyasi yetkili talimat vermese 15 halk çalışanı buraya mı kazanç? Bu talimatı kim verdi, ben de, sen de biliyorsun. ‘Elimizde veri ve belgeler var’ diyor. Peki kardeşim, sen neden bu katilleri özgür bıraktın? Cumhurbaşkanlığı görevini neden devre dışı tuttun?. Niçin bu ceza için Türkiye seçildi? Niye Türkiye? Hangi gerekçe ile Türkiye? ‘Sen, burada gazeteciyi öldür, biz seni buraya sağsalim geri getiririz’ dediler. Neden bu.

“TÜRKİYE’YE IŞLEM HAZIRLAYANI AÇIKLA”

Buradan AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’a sesleniyorum. Türkiye’ye, bir ülke başkentinde işlem hazırlanıyorsa bunu açıklamanız gerekir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: