• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
‘Kendi Göbeğimizi Keseceğiz’ Diyen Bahçeli’yi Üzecek Yerel Seçim Anketi

‘Kendi Göbeğimizi Keseceğiz’ Diyen Bahçeli’yi Üzecek Yerel Seçim Anketi

MAK Danışmanlık Idare Heyeti Başkanı Mehmet Ali Kulat, Mart 2019’da düzenlenecek yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. MHP’nin şu lahza hiçbir yerde birinci parti olmadığını bildiren Kulat, “MHP, belediye seçimlerinde koskocoman bir fiyasko yaşayabilir” dedi.

“MHP, BİR NOKTADA TOPLAYAMIYOR OYUNU”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Artık yerel seçimde ittifak arayışında değiliz” açıklamasını değerlendiren Kulat, “MHP, bir noktada toplayamıyor oyunu. Benzer oranlarda oy alan HDP, 20 tane 30 tane 10 tane neyse belediye alırken MHP’nin oy oranı Güneydoğu’daki 2 puanı çıkardığınız süre zaten 9’larda” ifadesini kullandı.

“BELEDİYE BAŞKANLARININ PERFORMANSI DEĞIL”

“Çünkü o 2 puan son seçimlerde nedir neyin nesidir öbür bir ebat” ifadesini kullanan Kulat, devamında şunları kaydetti: “Adana’da yüzde 30 ile 31 ile tercih almış. şimdi yüzde 15 ile dördüncü parti. Mersin’de yeniden dördüncü parti… Manisa’da tekrar öyle üçüncü parti veya ikinci parti. Yani hiçbir yerde birinci parti yok acilen. Belediye başkanlarının performansı da mükemmel yok. Çok istisna ilçeler bazında şayet bir durum laf konusu olabilir.

“ONA NASIL OY İSTEYECEKSİNİZ”

Burada Etimesgut gibi lakin böylece fazla yerde MHP’li belediyeler ayrı durumda yok. Diğer kayda değer konu da, yani AK Parti bir takım belediye başkanlarını görevden aldı. Melih Gökçek’i mesela görevden aldı. Melih Gökçek’i görevden alırken fakat alma nedeni her ne ise MHP’li belediye başkanında da benzer özellikler duruyor zaten. Ona nasıl oy isteyeceksiniz. Hakkında dava açılmaksa dava, FETÖ iltisakı ise FETÖ iltisakı.”

“AK PARTİ’NİN MHP’YE İHTİYACI DEĞIL”

Kulat, MHP’de “AK Parti bize muhtaç” görüşünün egemen olduğunu savundu. “Halbuki AK Parti’nin lokal seçimlerdeki oy oranları zaten her zaman yüzde 40’lardadır. Yüzde 50’lilerde değildir” değerlendirmesinde yer alan Kulat, şöyle devam etti: “Yüzde 50’lilik bir oya da AK Parti’nin ihtiyacı yok lokal seçimlerde. Çünkü AK Parti’nin oyları lokaldir yani İstanbul’da bulur yüzde 50’leri, Ankara’da bulur yüzde 40’ları ve seçim sonucunu her zaman böyle alır. Güneydoğu’da HDP böyle alır. MHP göreceksiniz koşullar böyle devam ederse Türkiye genelinde fazla farklı bir noktaya dürüst gidebilir.”

BAHÇELİ, AĞZINA GELENİ SÖYLEMİŞTİ

ÖTE TARAFTAN anket şirketleri ile böylece barışık olmayan MHP Lideri Bahçeli, daha önce yaptığı bir açıklamada “Yüzde 5-6’ya düştüğümüzü şerefsizce bahis etsinler, bunlara aldırış etmeyiniz, bunları katiyen ciddiye ve dikkate almayınız. Milliyetçi Hareker Partisi anketlerle kurulmadı anketlerle yıkılmaz” ifadelerini kullanmıştı.

Başkent Kulislerini Sarsan İddia: Bahçeli, Erdoğan'a 6 Kişinin İsmini VerdiBaşkent Kulislerini Sarsan Iddia: Bahçeli, Erdoğan’a 6 Kişinin İsmini Verdi Erdoğan'dan Bahçeli'ye 'Bekir Bozdağ' Cevabı: Yol Arkadaşımı Ona Feda Edemem!Erdoğan’dan Bahçeli’ye ‘Bekir Bozdağ’ Cevabı: Yol Arkadaşımı Ona Feda Edemem! Bahçeli'den Yeni İttifak Açıklaması: Cumhur İttifakı Duruyor, Yerelde İttifak YokBahçeli’den Yeni İttifak Açıklaması: Cumhur İttifakı Duruyor, Yerelde İttifak Değil

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: