• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Adaylığı İçin Ekrem İmamoğlu’na Göz Kırptı

Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Adaylığı İçin Ekrem İmamoğlu’na Göz Kırptı

Mart 2019’da yapılması planlanan yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda yer alan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul adaylığı için Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na göz kırptı.

“BEYLİKDÜZÜ’NÜN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ”

Bağımsızlık gazetesinden Ipek Özbey’in sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Adı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçen güçlü portrelerden biri de Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu… Aklınızdaki namzet mıdır?” sorusuna “Ekrem Bey çok başarılı bir başkan. Beylikdüzü’nün çehresini değiştirdi, bütün bir modern büyük kasaba havasına büründürdü Beylikdüzü’nü… Yeni yeni artan bir ilçeydi Beylikdüzü. Son derece planlı, modern şehircilik anlayışına yerinde bir kentleşmeyle büyümesini, gelişmesini sağladı İmamoğlu. Kendisine oy veren vermeyen ayrımına gitmedi, herkese eşit hizmet götürdü. Uyuşturucu batağı olan yerleri kültür merkezine dönüştürdü. Bütün aileler son derece memnun” cevabını verdi.

“BU SABAHTAN KENDİSİYLE GÖRÜŞTÜK”

İmamoğlu ile bir mülâkat gerçekleştirdiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Bu sabah kendisiyle konuştuk, okula yeni başlayan her çocuk parka kendi namına bir ağaç dikmiş. Ağaçlar da çocuklarla büyüyecek. Şehir Halkı kültürü budur. 80 yaşına geldiğinde ‘Bu ağacı ben diktim’ diyecek. Unutmayın AK Partili belediyelerde yaşamış vatandaşlarımız hafta sonlarını CHP’li belediyelerin bulunduğu yerlerde geçiriyorlar, Beylikdüzü de bunlardan biri” ifadesini kullandı.

CHP İSTANBUL’U ALIRSA BIRINCIL NE YAPACAK?

“İstanbul’u aldınız, birincil ne yaparsınız?” sorusuna da cevap veren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “İstanbul’un kentsel mutasyon problemini en kısa sürede, bilimsel bir görünüm açısıyla çözeceğiz. Kimse yerinden, yurdundan edilmeyecek. Dünyanın saygın örneklerinde olduğu gibi parklarıyla, sosyal alanlarıyla, depreme dirençli mektep, hastane vb. binalarıyla öncelikle aşağıya bilimsel akılla planlanmış, su ve orman kaynakları koruma altına küskün bir şehir olacak. İstanbul, millet sorumluluğu bilinciyle ve millet yararı hedefiyle yönetilecek. Kentin tarihi geçmişi, tüm görkemiyle ortaya çıkartılacak. İstanbul’da yaşamak ızdırap yok, keyif olacak. İstanbul’a ihanet edenler, İstanbul’a ihanet ettiklerini itiraf edenler İstanbul’un sorununu çözemez. Biz çözeceğiz. Ilk Kez İstanbul elde etmek üzere hiçbir rantiyecinin gözünün yaşına bakmayacağız. Birincil yapacağımız işlerden biri de ilk elden ad vermeden söyleyeyim, İstanbul’un siluetini bozan, Süleymaniye Camii gibi harikulade, heyecan verici bir eseri bile boğmasına göz yumulan binalar için gereğini yapacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: