• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Adaylığı İçin Aradığı İsmi Parti Dışından Buldu

Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Adaylığı İçin Aradığı İsmi Parti Dışından Buldu

CHP, Mart 2019’da yapılması planlanan yerel seçimlerdeki adaylar için aday arayışını hızlandırdı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul için parti dışından ad arayışında olduğu ileri sürüldü.

ROTAYI PARTİ DIŞINA ÇEVİRDİ

Birgün gazetesinden Yaşar Aydın’ın haberine tarafından, 31 Mart lokal seçimlerinde gözler İstanbul’da olacak. Mega kenti yönetecek ismin belirleneceği seçimler öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, rotayı parti dışına çevirmiş durumda. Yerel seçimlere ‘İstanbul’u tekrar dünya kenti yapacağız’ propagandası ile girmeyi önüne koyan CHP, bu anlayışa yerinde isim arayışında. Kulis bilgilerine tarafından Kılıçdaroğlu’nun yeni başkan adayı eski Coca-Cola CEO’su Muhtar Şehir. Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile bir ekibin Şehir’le temasa geçtiği belirtildi.

ÜMİT BOYNER KABUL ETMEDİ

Geçen hafta kulislere, eski TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner’e CHP tarafından adaylık teklifi yapıldığı bilgisi düşmüştü. Bu hafta aldığımız bilgilere kadar Ümit Boyner bu teklifi kabul etmedi.

TEMASA GEÇTİĞİ KONUŞULUYOR

Tekrar kulis bilgilerine kadar Kılıçdaroğlu’nun yeni başkan adayı da meslek dünyasından. Bu isim, Coca-Cola’nın eski CEO’su Muhtar Kent. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile bir ekibin Kent’le temasa geçtiği gelen bilgiler aralarında…

PARTİ İÇİNDEN SON NAMZET GÜNEŞ

CHP’de İstanbul için Akif Hamzaçebi, Aykut Erdoğdu, Gürsel Tekin ve Mahmut Tanal aday olmak istediklerini daha önce açıklamışlardı. Özellikle Hamzaçebi ve Tekin uzun süredir de sahada. CHP’de parti içinden adı geçen son namzet ad ise Hurşit Güneş. Genel merkez koridorlarında bir takım eski İstanbul milletvekilleri ve il yöneticilerinin Güneş’e öneri getirdikleri ve genel başkan nezdinde yardım çalışmalarına başladıkları konuşuluyor. Güneş’in ise adaylık açıklaması için biraz daha beklemek istediği iddia ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: