• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Kayseri’de Yakalanan Terörist: Görevim Savaşta Ölenlerin Eşlerini Türkiye’ye Getirmekti

Kayseri’de Yakalanan Terörist: Görevim Savaşta Ölenlerin Eşlerini Türkiye’ye Getirmekti

Kayseri’de iki eşinin de arasında olduğu 7 kişilik grupla birlikte yakalanan ve DEAŞ’ın üstteki seviye isimleriyle bağlantılı olduğu belirlenen Raşit Enikeev’e dair yeni bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Enikeev’in el konulan dijital materyalleri üzerinde yapılan incelemede örgüt üyelerine verdiği fetvalar bulundu.

ÖRGÜTÜN ÜSTTEKI SEVIYE İSİMLERİYLE BAĞLANTILI OLDUĞU TESPIT EDILDI

Kayseri Güvenlik Müdürlüğünün yaptığı operasyonda Suriye’den kaçak yollarla Türkiye’ye gelen ve Kayseri’ye yerleşen 7 şahsiyet bir DEAŞ grubu yakalanmıştı. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı göre tutuklanan 7 birey arasındaki Raşit Enikeev’in örgütün üstteki düzey isimleriyle de bağlantılı olduğu saptama edilmişti.

Milliyet’ten Musa Kesler’in haberine tarafından; tutuklanan Enikeev’in telefonununda yapılan incelemede diğer örgüt militanları ve sempatizanlarıyla yaptığı yazışmalar bulundu. Bu yazışmalarda Enikeev’in iddiaya göre ‘fetva’ veren bir konumda olduğu görüldü. Enikeev, örgüt üyelerinden gelen çeşitli konulardaki 900’e yakın soruya kendince cevaplar vermiş.

“TALİMATLA EVLENDİM”

Enikeev, ifadesinde DEAŞ’a katılmak için gelenlere tercümanlık yaptığını, örgüt şiddet kaybedince aldığı açıklamalar üzerine Kayseri’ye geldiğini söyledi. Enikeev, DEAŞ içinde savaşırken ölen kişilerin eşlerinin Türkiye’ye getirilmesinden ve kalacak yer tedarik edilmesinden sorumluluk sahibi olduğunu anlatarak “(İkinci eşi) Sümeyye’nin eşi DEAŞ içinde savaşırken ölmüştü. Ebu Jafar’ın talimatı ile onunla evlendim.” dedi

Rusya’da doğduğunu söyleyen Elena Rakhmanov da, 2016’de evlendiği Çeçen asıllı eşi ile Türkiye’ye geldiklerini, bir zaman sonra da Suriye’ye geçtiklerini anlatmıştı.

Dünyanın Her Yerinde Aranan Teröristler Türkiye'de YakalandıDünyanın Her Yerinde Aranan Teröristler Türkiye’de Yakalandı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: