• DOLAR
  5,3111
  % 0,52
 • EURO
  6,0351
  % 0,64
 • ALTIN
  229,5216
  % 0,24
 • BIST
  102.298
  % 0,55
Kayıp Suudi Gazeteci Soruşturmasıyla İlgili Suudi Bir Heyet Ankara’ya Geldi

Kayıp Suudi Gazeteci Soruşturmasıyla İlgili Suudi Bir Heyet Ankara’ya Geldi

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın, 2 Ekim’de evlilik işlemleri için gittiği ve yeniden dışarı çıkmadığı Suudi Arabistan’ın Levent’teki İstanbul Başkonsolosluğu önündeki bekleyiş sürerken Suudi Arabistan’dan bir heyet Ankara’ya geldi.

SUUDİ HEYET ANKARA’YA GELDİ

Suudi Arabistan’dan bir heyetin, gazeteci CemalKaşıkçı’nın kaybolmasıyla ilgili soruşturma dahilinde Türkiye’ye geldiğiöğrenildi. Ankara’ya ulaşan Suudi heyetle Türk yetkililer arasında hafta sonunda görüşmeler yapılması bekleniyor.

SUUDİ GAZETECİ CEMAL KAŞIKÇI’NIN AKIBETİ

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesinekatkı veren ve aynı zamanda Washington Post gazetesinde de yazılar yazanKaşıkçı’dan, 2 Ekim’de resmi işlemler için gittiği Suudi Arabistan’ın İstanbulBaşkonsolosluğu’na girdikten daha sonra haber alınamamıştı.

Güvenlik kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı’nın gittiğiSuudi Arabistan Başkonsolosluğu’ndan bir daha çıkmadığı teyit edilirken,başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul’a gelen, aralarındayetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu şahısların dahasonra geldikleri ülkelere döndüklerinin belirlendiği kaydedilmişti.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Kaşıkçı’nın kaybolmasına ilişkinbaşlatılan soruşturma devam ediyor.

Kolundaki Saat, Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı Soruşturmasının Odağı OlduKolundaki Saat, Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı Soruşturmasının Odağı Oldu Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Kardeşinin, Cidde'deki Evinde Öldürüldüğü İddia EdildiKayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Kardeşinin, Cidde’deki Evinde Öldürüldüğü Bahis Edildi Trump'tan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Mesele ile Yakından İlgileniyoruz, Soruşturmaya Dahil OldukTrump’tan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Mesele ile Yakından İlgileniyoruz, Soruşturmaya Dahil Olduk ABD Başkanı Trump'tan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Kısa Zamanda Bir Raporumuz OlacakABD Başkanı Trump’tan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Kısa Zamanda Bir Raporumuz Olacak Suudiler, Konsolosluktaki Aramayı Türk Polisinin Suudiler, Konsolosluktaki Aramayı Türk Polisinin “Lominol” Taktiği Yüzünden mi Erteledi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: